Delfiny z Pern

Tłumaczenie: Jan Zaremba
Cykl: Jeźdźcy smoków z Pern (tom 12)
Wydawnictwo: Książnica
Dolphins of Pern
jeźdźcy smoków, pern
Fenek

Mimo że delfiny przybyły na Pern razem z pierwszymi osadnikami, ludzie stracili z nimi kontakt, skupiając się na walce z zabójczymi Nićmi. Kiedy ratują Readisa przed utonięciem, okazuje się, że potrafią posługiwać się ludzką mową. Wspomagany przez jeźdźca smoków T'liona chłopiec stara się odnowić przyjaźń i współpracę z tymi inteligentnymi zwierzętami. Jednak nie wszystkim mieszkańcom Pernu podoba się ten pomysł?

Shimik | 2016-01-09

Na Pern przybyli ludzie i stali się tam kolonistami, wyhodowali smoki. Jednak z ludźmi przybyły też delfiny. Zaczął się opad Nici, a delfiny zostały zapomniane. Już nikt o nie nie dba. Jednak od czasu odkrycia Siwiwa wiele się zmieniło. Stara wiedza upraszcza życie nowemu pokoleniu kolonistów. Stare też jest dobre! Także odkrywają na nowo zapomnianą wiedzę i nowe/stare możliwości. Książka w znacznym stopniu opowiada o tym co się działo z delfinami, a smoki schodzą na dalszy plan, jednak są wciąż obecne!

ooolunia | 2016-11-15
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane