Ody i epody

83-01-13404-6
filozofia, łacina, Horacy
klasyka
Dąbrówka

Dwujęzyczny (polsko-łaciński) kompletny zbiór dzieł Horacego - oryginałów i przekładów pióra najlepszych polskich tłumaczy: Krasiciego, Asnyka, Tetmajera, Kubiaka i wielu innych - wraz z komentarzem wersyfikacyjnym, lingwistycznym i realiznawczym autorstwa profesora Oktawiusza Jurewicza. Obszerny i kompetentny komentarz językowy i realioznawczy autorstwa jednego z najwybitniejszych polskich filologów klasycznych czyni z tej publikacji niezastąpioną pomoc w studiach nad antycznym piśmiennictwem i kulturą, może też być ozdobą biblioteki domowej każdego wykształconego Polaka.

Mateusz | 2016-09-14
Przeczytana: 27 kwietnia 2015