Weekend w górach

Tłumaczenie: Iwona Libucha
Cykl: Ulica Strachu (tom 10)
Wydawnictwo: Siedmioróg
Ski weekend
thriller
Edith

Czworo nastolatków, Doug, Ariel, Shannon i Red, wraca z weekendu spędzonego w górach. Zamieć śnieżna uniemożliwia im dalszą podróż. Za radą Reda, chłopaka spotkanego w pensjonacie, przyjaciele postanawiają zatrzymać się w góralskiej chacie. Gospodarzami domu jest małżeństwo Lou i Ewa. Kiedy Doug, Ariel, Shannon i Red chcą opuścić domostwo, trafiają na niespodziewane przeszkody...

Dorota | 2016-09-06
Przeczytana: 06 września 2016

Każdemu autorowi zdarza się mieć gorszy dzień, tydzień czy miesiąc. Gorzej jeżeli wtedy właśnie jest w trakcie pisania kolejnej książki. Wychodzi z tego coś niekoniecznie dobrego.
"Weekend w górach" opowiada historię grupki przyjaciół, którzy podczas gigantycznej zamieci wyruszają w podróż samochodem. Niestety auto, utyka w zaspach i zmuszeni są schronić się w tajemniczym domu zamieszkanym przez równie tajemniczych lokatorów.
Ta część jak na razie podobała mi się najmniej z całej serii Ulicy Strachu. Nie trzyma napięcia, jest przewidywalna i miejscami nużąca.
Mimo to autorowi wybaczam i kontynuuję swoją podróż w czasy młodości :)

WisemantheWise | 2016-01-30
Przeczytana: 28 stycznia 2016

Moja kolejna wizyta na Ulicy Strachu nawet podwójna bo za jednym zamachem przeczytałem "Weekend w górach" i "Koszmarne sny". Znając już trochę tą serię nie spodziewałem się żadnych rewelacji. I faktycznie ich nie dostałem ale przynajmniej świadomie. Seria reklamowana jest jako "słynna seria amerykańskich romansów przygodowo-sensacyjnych" - niestety prawdą jest chyba tylko to że to seria i pisana była w USA, ponieważ zarówno romansu jak i sensacji jest tyle co w serialu "Klan". Ale przynajmniej czyta się szybko.

PocketPooh | 2012-04-03

Mimo tego, że pierwsza połowa książki jest dla mnie nudna to druga jest świetna. Dużo momentów zaskakujących i nieoczekiwane zwroty akcji. Polecam książkę na chłodne wieczory.

kinia84p | 2012-10-06
Na półkach: Przeczytane, Z młodych lat
Przeczytana: 1997 rok

Pamiętam tą książkę dość dobrze, jeden z pierwszych horrorów które przeczytałam w mojej bibliotece była cała seria tych opowiadań to one sprawiły, że w późniejszych latach sięgnęłam po Kinga czy Mastertona :)

Aurelia | 2012-11-11
Przeczytana: kwiecień 2003

Książka bardzo fajna trochę się na niej bałam. Polecam

Ewa Śmiech | 2012-05-14
Przeczytana: 2000 rok

uwielbiam tę serię :)

martusia737 | 2014-01-12
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Love

R.L.Stine jest fantastycznym pisarzem . Dzięki niemu przenoszę się w świat marzeń ; D wszystkie jego książki są tak wciagajace ... ukazują życie nastolatków a nie żadnych starych seniorit i seniorów jak inne książki czy lektury.

Vivan | 2012-12-27
Przeczytana: 22 marca 2006