Powstańczy szantaż

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historyczna

Książka jest analizą powstań polskich obejmującą ich polityczne przyczyny i konsekwencje. Obecne wydanie rozszerzono o szkic dotyczący Powstania Warszawskiego.

Imachuemanch | 2013-09-06
Przeczytana: luty 2013

Lech Mażewski nie rozpisując się za bardzo kwestionuje zasadność i słuszność niektórych kroków podjętych w szeregu powstań z historii naszego narodu, często przez nic nie znaczącą grupę ludzi kierujących się czystymi i bezrozumnymi emocjami (mp. casus nocy listopadowej). Bardzo ciekawa i warta polecenia pozycja, jako kubek (objętość i tak naprawdę fragmentaryczność tematu powstrzymuje mnie przed użyciem słowa "wiadro") zimnej wody na część oficjalnej wykładni naszej historii objętej tabu.

kermit__6 | 2013-02-14
Łukasz | 2013-01-18