Księga Em

Wydawnictwo: tCHu doM wYdawniczy
83-89782-12-X
dramat

Sztuka jest oparta na życiu i twórczości Marii Komornickiej - pisarki, która mając 31 lat oznajmiła rodzinie, że jest Piotrem Włastem (reinkarnacją średniowiecznego przodka rodu). Filipiak tworzy wielowymiarową wizję życia Marii K., zamieniając jej wiersze w piosenki, wplatając fragmenty listów w dialogi, przetwarzając komornickie pragnienia, lęki i urojenia w sugestywne sceny-obrazy.

Dla kogoś kto nie zna szczegółów z życia M. Komornickiej może być problematyczna, ale co do poruszonego problemu identyfikacji płciowej, to książka dla wszystkich.

Oniry | 2011-03-15
Przeczytana: 2011 rok

Dramat na podstawie życia Marii Komornickiej. Postać Em stworzona z kobiecym wyczuciem, przybliżająca nieodgadnioną osobowość Marii. Pyszny dramacik.

Olga | 2016-12-26
Na półkach: Wymienię, Posiadam, Przeczytane