Nil Błękitny. Rzeka magii i tajemnic.

Tłumaczenie: Barbara Gadomska
Wydawnictwo: National Geographic
Blue Nile.Ethiopia's River of Magic and Mystery
83-89019-01-9
Podróże
literatura faktu
Adam B

irginia Morell opisuje niezwykła wyprawę, którą odbyła po Nilu Błękitnym od jeziora Tana do granicy z Sudanem. Razem z autorką oglądamy tajemnicze koptyjskie klasztory, bierzemy udział w barwnych obchodach Nowego Roku, pijemy prawdziwą kawę, której ojczyzną jest Wyżyna Abisyńska i poznajemy egzotyczna przyrodę: strome wodospady, skały, przełomy i płycizny, które sprawiają, że Nil Błękitny wciąż pozostaje nie do końca poznaną rzeką. Autorka opisuje barwną historię odkrywania źródeł Nilu Błękitnego i dzieje Etiopii - jednego z najstarszych chrześcijańskich państw świata.

zelaznypingwin | 2013-01-10
Artur | 2012-12-10