Ala Makota. Osiemnastka.

Cykl: Ala Makota (tom 4)
Wydawnictwo: Świat Książki
Monika

Życie przyszłej maturzystki nie wygląda różowo: w domu niesnaski i kiepski nastrój, mnóstwo nauki, obawy o przyszłość... Tata jest bezrobotny, mama wyczerpana, ukochany Tomek nie przysyła e-maili. Ponadto najbliższym otoczeniu pojawiają się choroby. Czy to nie za dużo na jedna osiemnastolatkę? Może jednak zdarzy się coś co pozwoli Ali na odrobinę optymizmu?

Marianna | 2016-05-06

Życie przyszłej maturzystki nie wygląda różowo: w domu niesnaski i kiepski nastrój, mnóstwo nauki, obawy o przyszłość ... Tata jest bezrobotny, mama wyczerpana, ukochany Tomek nie przysyła e-maili. Ponadto najbliższym otoczeniu pojawiają się choroby. Czy to nie za dużo na jedna osiemnastolatkę? Może jednak zdarzy się coś co pozwoli Ali na odrobinę optymizmu ...?
Fajna książka, pisana w formie pamiętnika, dla nastolatek o nastolatce. Czyta się szybko, a sama Ala budzi sympatię ;) Polecam!

Ala- sfrustrowana i zakochana, zaskakująco dobrze radzi sobie z "kłodami, które życie rzuca jej pod nogi".

alouette | 2011-06-15

Pamiętam, że kiedy wyszła pierwsza książka z serii „Ala Makota” wszystkie dziewczyny z klasy, a nawet ze szkoły się nią zaczytywały (tak, jestem aż tak stara, kiedy wyszła pierwsza „Ala…” miałam 9 lat) i przeżywały perypetie szalonej, kochliwej i niezrównoważonej Alki.

Podobał mi się pomysł prowadzenia narracji w formie pamiętnika. Pozwalało to dokładnie zapoznać się z zawiłością uczuć, skrajnych stanów emocjonalnych, marzeń i subiektywnych wrażeń głównej bohaterki. Teraz wydaje mi się, że Ala inteligencją nie błyszczała i wykazywała się czasem wręcz kuriozalną głupotą, ale można jej to przecież wybaczyć: była nastolatką. Jej szalone decyzje, czyny, które teraz wydają mi się niezrozumiałe, wtedy nie były dla mnie, aż tak dziwne.

To była chyba jedna z pierwszych powieści dla nastolatek, której akcja rozgrywała się w Polsce i za to ogromny plus. W końcu mogłam się choć trochę utożsamić z bohaterką, która wiedziała, co to kotlet schabowy czy znała czołowe polskie gwiazdy. W...

Tak samo ciekawa jak wszystkie części z tej serii. Zachęcam do przeczytania. =)

Monika | 2013-01-06
Przeczytana: 15 listopada 2012

Lekko i przyjemnie się czyta. Książka na jedno popołudnie.

fridige | 2014-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2014

Nie zachwyciła mnie. Jedynie przypomniała, że zawsze po burzy wychodzi słońce. Niby takie oczywiste, a jednak...Podobały mi się cytaty, które autorka umieściła prawie na każdej stronie książki.

sarciaaaxd | 2011-07-28
Przeczytana: wrzesień 2010

Bardzo fajna :) Polecam wszystkim :) Mnie osobiście ani trochęnie nudzi, a czytam wszystkie części po koleji :)

Yuuki | 2011-12-20

Przez ostatnie części Ali naprawdę przechodziłam z przymusem. Na początku była spoko ale potem szkoda gadać.

Ewka | 2012-06-29

Bardzo fajna książka ;) Jest ona utrzymana w takim samym klimacie jak wcześniejsze części ;)

Justyna | 2011-06-08

Lubię Alę, ja też mam kota, nawet trzy.