Dzieciaki i Zwierzaki

Tłumaczenie: Barbara Górna
Wydawnictwo: Raduga
PEБЯTA И ЗBEPЯTA
Irena

Autorka książki, Olga Pierowska, spędziła beztroskie dzieciństwo w leśniczówce swego ojca w Kazachstanie, wśród wspaniałej przyrody lasów i gór Siedmiorzecza blisko jeziora Bałchasz. Książka jest zapisem jej życia jako dziecka. Towarzyszami zabaw młodziutkiej Olgi były trzy siostry: Sonia, Jula i Natasza, kazachscy chłopcy z sąsiedztwa i tytułowe zwierzaki. Zawiera sześć osobnych historii o różnych zwierzętach. Są tu najprawdziwsze, wychowane przez autorkę wilki, Diana i Tom; zabijaka jeleń Miszka, który z pasją zajadał wszystko, co było skórzane; Iszka i Miłka, dwie oślice; Waśka, tygrys, z którym siostry bawiły się w sadzie i turlały po trawie(!); lisek Francik, późniejszy podopieczny leśnej szkoły i towarzysz lisicy Lizy; wreszcie ukochany koń Czubary, wspólna własność dziewczynek, który stał się ich z przypadku i takim samym przypadkiem zszedł z tego świata.

Magda | 2013-04-03
Dona | 2012-06-14