Nocą po dniu miłości

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
6 (10 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
miłość, uczucie, szaleństwo
BlackSparrow

Nie bez powodu mówi się, że miłość nie jedno ma imię. To skomplikowane na pozór ciepłe uczucie, może stać się powodem głębokich ran, zmian w psychice, które ciężko wyleczyć, ciężej nawet niż złamane serce. Główny bohater powieści opowiada nam o burzliwym związku z ukochaną Martą. Zagubiony mężczyzna nie może uwolnić się od jej wpływu, rozpaczliwie walczy o swoją indywidualność próbując wyrwać się z sideł własnego szaleństwa.

źródło opisu: http://www.nexto.pl/audiobooki/noca_po_dniu_milosci_p39072.xml

źródło okładki: zdjęcie autorskie

| 2015-10-24
Łokieć_Pana_D | 2016-01-29

Analiza związku mężczyzny i kobiety. Fascynująca. Wymagająca. Miłość - scena po scenie, oddech po oddechu. Trudna, złożona, męcząca. Ogląd uczucia iście chirurgiczny. Skalpel tnie słowa, gesty, grymasy. Blisko nerwu i może zaboleć.
To w zasadzie nie romans, choć cały o kochaniu. To krzyk rozpaczy, dramatyczna próba ratowania tego, co było i gaśnie. Szukanie przyczyn, odpowiedzi dlaczego umiera. Gdzieś w tle polityczne akcenty lat już minionych. Brzmią z tyłu głowy. Groźne memento.
Piękna liryczna proza ale, jak sądzę, strawna dla niektórych. Długie monologi, zmiany tempa narracji, depresyjna maniera. Zaburzona kolejność zdarzeń wymaga koncentracji, by nie przegapić narodzin, szczytu i upadku.

Katarzyna Fikcyjna | 2014-03-22

Zakochałam się w tej powieści dawno temu. Miałam wtedy dziesięć kilo mniej i dwa razy więcej marzeń. Spodobał mi się sposób prowadzenia narracji. I na własne potrzeby nazwałam ją prozą poetyzujacą. Po latach przypomniałam sobie o niej i kupiłam na Allegro, by mieć ją na własność.

Joanna JJ | 2014-05-11
Przeczytana: 11 maja 2014

hmmm..."dojechałam" do 14 strony i pomyślałam sobie "dlaczego mam się katować?" Nie dałam rady dalej czytać, nuda, nuda i jeszcze raz nuda.
Oddaję do biblioteki jako nieprzeczytaną.

magia78 | 2015-06-01
Na półkach: Audiobooki, 2013, Przeczytane