Nocą po dniu miłości

Okładka książki Nocą po dniu miłości Marta Tomaszewska
Okładka książki Nocą po dniu miłości
Marta Tomaszewska Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy literatura piękna
Państwowy Instytut Wydawniczy
1977-01-01
1977-01-01
miłość uczucie szaleństwo

Miłość. Nie mam na myśli szczeniackiej fascynacji, choć urocza, to chuć raczej. Na myśli mam nieodgadnioną więź, która łączy dwoje, na zawsze. I wcale nie oznacza to, że na zawsze ze sobą zostaną.
Książka o tym, jak miłość męczy. Jak piecze rana. Jak trudno powiedzieć: odchodzę. To jeden z dylematów, jaki będzie dane nam przeżyć. Co robić, gdy on/ona skłamał, sponiewierał, a jednak, kocham nadal. Odejść? Brnąć? A jeśli odejść, to jak się później posklejać?
Opowieść Marty Tomaszewskiej jest świetna. Trudna. Nudna, tą nudą, którą uwielbiam. Zauważyłem, że słowo "nuda" zwiastuje coś pięknego. A "brak nudy" - brednie sensacyjne lub mecz piłki jakiejś tam. Do bani.

173/2013 (A)

173/2013 (A)

hmmm..."dojechałam" do 14 strony i pomyślałam sobie "dlaczego mam się katować?" Nie dałam rady dalej czytać, nuda, nuda i jeszcze raz nuda.
Oddaję do biblioteki jako nieprzeczytaną.

Oddaję do biblioteki jako nieprzeczytaną.

Zakochałam się w tej powieści dawno temu. Miałam wtedy dziesięć kilo mniej i dwa razy więcej marzeń. Spodobał mi się sposób prowadzenia narracji. I na własne potrzeby nazwałam ją prozą poetyzujacą. Po latach przypomniałam sobie o niej i kupiłam na Allegro, by mieć ją na własność.

• Do kupienia
  • Audiobooki
  • Inne światy
  • 2016
  • E-booki
  • Na sprzedaż

Dodaj cytat z książki Nocą po dniu miłości