Nadzwyczajne moce umysłu. Telepatia, jasnowidzenie, psychometria, hipnoza, przesądy, sny, podróże astralne

Tłumaczenie: Ewa Morycińska-Dzius
Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
Understanding Mysteries of the Mind
Irena

Ci, którzy wpatrują się w kryształową kulę, telepaci, jasnowidze, jasnosłyszący, specjaliści od psychometrii, badacze marzeń sennych, hipnotyzerzy, podróżnicy astralni, czarodzieje - to właśnie oni - ludzie pragnący zobaczyć niewidzialne i zgłębić to, co niesamowite - są bohaterami tej niezwykłej książki. Książki, która próbuje udzielić odpowiedzi na pytanie od wieków rozważane przez filozofów, myślicieli i naukowców: pytanie o naturę ludzkiego umysłu i Ducha.. Czytelnik znajdzie tu przykłady przeprowadzanych w przeszłości doświadczeń i pozna historię nauk tajemnych, które wpłynęły na duchowy i umysłowy rozwój ludzkości. Autor zgromadził tu szczegółowe rozważania o roli myśli ludzkiej, znaczeniu niektórych wizji, snów i przesądów.

Niezbyt dobra. Owszem zawiera prawdziwe informacje, nawet sporo. Niestety mieszają się one z informacjami ogólnie podkoloryzowanymi i przesadnie wyidealizowanymi. Także z niepotwierdzonymi i takimi potocznymi. Na niekorzyść działa też język autora..jest niepoważny i niekiedy tekst sprawia wrażenie dzieła dla dziecka a innym razem wydaje się, że jest to prześmiewczy utwór mający na celu ośmieszyć niektóre fakty. Jakikolwiek dobry miał zamiar ten Indyjski autor, zadziałało wręcz odwrotnie - styl pisania bardzo drażni. Po tej lekturze przeczytałam krótką notkę na temat Vanvari'ego... i cóż jednak "specjalista w dziedzinie elektroniki" nie jest specjalistą w dziedzinie nauk psychotronicznych, parapsychicznych ani podobnych.
Może zbyt krytycznie oceniam pozycję (ale to moja subiektywna opinia i mogę ją wygłosić ku przestrodze). Możliwe, że nawet komuś spodoba się całość.. ale raczej nie polecałabym go osobom zaznajomionym dobrze w tematach, może dla młodej widowni by zainteresować ich...

olguska | 2010-12-17

masz moc i ta książka pozwoli Ci sobie to uświadomić

Marcin | 2016-10-02
Ewelina | 2013-12-16