Gesty, które leczą

Tłumaczenie: Elżbieta Derelkowska
Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Ces gestes simples qui quérissent
83-7404-468-3
sen, lekarstwo, uzdrowienie
Irena

Każdy z nas w jakiejś chwili życia i w jakimś miejscu cierpi. Co zrobić, aby by nie pogrążać się w niepokoju i stresie, by podczas bezsennych nocy nie przeżywać nieznośnych cierpień ani nie brać w nieskończoność leków, które przecież można stosować tylko przez określony czas? Dobrze mieć w zanadrzu jakieś sposoby, ułatwiające właściwą i spokojną reakcję na wyzwania, jakie stawia przed nami życie zawodowe, rodzinne i społeczne. Doktor Régine Zekri-Hurstel proponuje nową, niezwykłą metodę uzdrawiających gestów, opracowaną po dwudziestu latach praktyki neurologicznej, wykorzystującą wiedzę dotyczącą posługiwania się możliwościami mózgu, by najskutecznie j stawiać czoło wszelkim codziennym problemom. Wszystkie te gesty są łatwe do opanowania, bywają przydatne zarówno w nagłych przypadkach, jak i w życiu codziennym - w walce ze stresem, z nałogiem palenia tytoniu i innymi uzależnieniami. Istnieją gesty skuteczne przy urazach głowy, poprawiające funkcjonowanie zmysłów, przynoszące spokój i ukojenie, pomagające zwalczać bezsenność lub koszmary senne, wreszcie gesty ułatwiające zrozumienie naszych postaw i zachowań, choćby w tak drobnych pozornie sprawach jak dobór ozdób. Są to gesty proste, ale tak znaczące, że można je nazwać gestami szczęścia.

Irena | 2010-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2010

Jeśli ktoś szuka poradnika jakie gesty stosować np. przy bólu głowy, nie ma co sięgać po tą książkę, jednak jeśli kogoś interesuje np. dlaczego zakłada czerwony szalik, albo dlaczego trzyma komórkę w prawej ręce, albo dlaczego zrobiło sobie dziecko tatuaż - warto ją przeczytać.

Joanna1969 | 2016-11-14
Na półkach: Teraz czytam