Duch Boży

83-7442-252-1
duch, wiara
religia
gall21

"Wierzę w Ducha Świętego...". Wyznanie takie nie jest przedmiotem naukowych dociekań czy dowodzenia ani też czymś, czym można dowolnie manipulować. Nie jest to również jedna spośród wielu otaczających nas rzeczy. To tajemnica wiary, która stawia nas w obliczu Boga. To łaska stojąca u korzeni naszego życia, ponieważ dzięki łasce do Boga należymy. Gdy deklaruję swą wiarę w Ducha Świętego, to stwierdzam, że wierzę w Niego i ufam w Jego moc, gdyż to On mi wcześniej zaufał, obdarzając mnie wiarą. Potwierdzam w ten sposób słowami pochodzącymi sprzed wieków, że Duch Święty jest wzniosłym i ukrytym, niewidzialnym i pełnym blasku źródłem rzeczywistości łaski, która zalicza się do tajemnicy Boga. Ów Duch jest kimś zachwycającym i godnym miłości, zawsze szlachetnym i delikatnym przyjacielem człowieka.