Death Note: Another Note

Wydawnictwo: Viz Media
デスノート, Desu Nōto
angielski
Tari

There's a Serial Killer Loose in Los Angeles and the local authorities need help fast. For some reason the killer has been leaving a string of maddeningly arcane clues at each crime scene. Each of these clues, it seems, is an indecipherable roadmap to the next murder. Onto the scene comes L, the mysterious super-sleuth. Despite his peculiar working habits--he's never shown his face in public,...

Onto the scene comes L, the mysterious super-sleuth. Despite his peculiar working habits--he's never shown his face in public, for example--he's the most decorated detective in the world and has never tackled a cased he hasn't been able to crack.

But this time he needs help.

Enlisting the services of an FBI agent named Naomi Misora, L starts snooping around the City of Angels. It soon becomes apparent that the killing spree is a psychotic riddle designed specifically to engage L in a battle of wits. Stuck in the middle between killer and investigator, it's up to Misora to navigate both the dead bodies and the egos to solve the Los Angeles BB Murder Cases.

źródło opisu: VIZ Media, 2008

źródło okładki: http://www.viz.com/

AisogHIStory | 2016-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2016

Po pochłonięciu wszystkiego, co związane z Death Note, postanowiłam zabrać się za jakąś książkę, która będzie opisywać nową historię z moimi ulubionymi bohaterami.
Mimo, że nie ten sam autor, to nie zawiodłam się.
Historia wydaje się banalna, ale jest tak ciekawa i aż chce się czytać.
Są nawet momenty, kiedy to sam czytelnik może rozwiązywać zagadki wraz z dwójką głównych bohaterów i starać się znaleźć wiadomości i wskazówki od mordercy, by zapobiec kolejnej zbrodni.
Postacie nie zostały zmienione, autor nie ingerował zbytnio w ich osobowości. Zachowują się i wypowiadają się w taki sam sposób jak w oryginalnej serii, co jest wielkim plusem.
Fajnym zabiegiem jest to, że narratorem historii jest M, co nadaje książce akcji i brzmi to bardziej realistycznie.
Wszystkie terminy są tłumaczone dla tych, którzy z mangą lub anime nie mieli styczności, dzięki temu każdy może przeczytać tą lekturę i będzie też się dobrze bawił.
Zakończenie daje dużo do myślenia, bo nie wiemy czy to sam L...

Saberr | 2010-12-30
Przeczytana: 29 grudnia 2010

hah. W sumie jestem troch zaskoczona tak zwiewnym zakończeniem :3 < dwa ostatnie rozdziały byłam zmuszona czytać ponownie ,hehe > Cala fabula jest nawet ciekawa i pomimo braku podziału na paragrafy i kiepska wizualizacje < to jedynie wina wydawcy, hehe xd > dość płynnie się ja czyta ;)zachwyca akcja, wtacza czytelnika w tok myślenia i chęci do egzystencji w powieści < strasznie chciałam im pomóc rozwiązać te zagadki albo chociaż w jakimś sensie podzielić się z Misora moimi zastrzeżeniami do prywatnego detektywa - skutkująca ironia > ;) po niej jeszcze bardziej bierze mnie na przeczytanie Death Note'a o.o'' wiem, wiem powinno być na odwrót. ale ja już kiedyś zaczęłam go czytać :D niestety przez moja sklerozę nic nie pamiętam :3 a co do Another Note'a polecam w angielskiej wersji , poświęćcie zaoszczędzone grosze na wydanie w oprawce , hehe :D

| 2011-03-04
Przeczytana: luty 2011

Kiedy zabrałam się do lektury tej książki, nie sądziłam, że będzie się ją aż tak dobrze czytać. Wciągająca fabuła, stopniowo budowane napięcie - i czego chcieć więcej? "Death Note: Another Note" to kryminał na naprawdę przyzwoitym poziomie. Polecam! :)

xdd | 2016-01-04

No cóż... Książka mnie trochę rozczarowała. Owszem, zagadki zostały perfekcyjnie obmyślone, ale zabrakło mi czegoś w fabule; tego tzw. kopa, który wszytko napędza. Po Death Note'cie spodziewałam się czegoś lepszego (chociaż to nie ten am autor).

Pazaak | 2015-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2015

Na fali nostalgii zacząłem szukać jakiejś książki szukanej z Death Note i oto mi się trafił malutki kryminałek. Całkiem przyjemnie, całkiem wesoło. Szybciutko połknąłem "Another Note" i nie żałuje :)

| 2011-06-11
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: listopad 2010

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Beyond Birthday, postać spowita mgłą. To dzięki jego fenomenowi postanowiłam przeczytać DN:AN. Polecam wszystkim fanom Death Note. Książka ma duży plus - główną żeńską bohaterką jest Naomi Misora! :)

ciumcium | 2016-08-14
natalkaplu | 2015-12-30