Królewskie więzy

A Pride of Royals
83-7082-658-X
wojna powieść
dona

Losy świata spoczęły w rękach komandora amerykańskiej marynarki wojennej i dyplomaty, Kennetha Asha. Toczy się pierwsza wojna, armia niemiecka nieubłaganie zdobywa przewagę nad Anglią i Francją, Rosję osłabiają niepokoje wewnętrzne. Ameryka zaś zapowiada, że przystąpi do wojny dopiero po abdykacji cara i zażegnaniu groźby rewolucji. Ash wyrusza do Petersburga; musi przekonać Mikołaja II by zrezygnował z tronu i schronił się u swego angielskiego kuzyna, króla Jerzego V. Komandorowi zewsząd zagrażają wrogowie: niemieccy agenci, rosyjscy anarchiści i bolszewicy... Finał tej wyprawy zadziwi wszystkich!

Zbyszek | 2015-11-30
Przeczytana: 13 października 2015