Spowiedź dla (nie)pokornych

978-83-86704-38-5
spowiedź, religia
religia
emm

Kiedyś mała dziewczynka podeszła do konfesjonału i patrząc na siedzącego księdza zapytała: „A co ty robisz w tej szafie? Mogę i ja tutaj wejść?”. Spowiednik był na tyle otwarty, że pozwolił dziecku usiąść w konfesjonale oraz wytłumaczył co robi w „tej szafie”. Ile z tego zrozumiała nie wiadomo, ale nie siedziała tam długo, bo jej się nie podobało. Bywa, że i duże dziewczynki nie wiedzą, co...

Bywa, że i duże dziewczynki nie wiedzą, co tak naprawdę dzieje się w konfesjonale i omijają go latami szerokim łukiem. Z pewnością nie dotyczy to Autorki prezentowanej książki, która po prostu spowiada się. Dzieląc się swoim wieloletnim doświadczeniem, profesjonalnie a jednocześnie z humorem ukazała czym jest i jak owocnie korzystać z sakramentu Bożego miłosierdzia.

Książka jednak nie jest tylko dla tych, którzy jeszcze nie odkryli i nie zachwycili się sakramentem spowiedzi. Z pewnością może być równie bardzo przydatna dla tych, którzy regularnie korzystają z jego owoców (czyż nie warto np. na nowo uświadomić sobie, że jest on „randką z Jezusem” oraz poznać „portret idealnego penitenta”?), a także dla spowiedników (wszak warto być „wirtuozem konfesjonału”!).

ks. Bogdan Biela

źródło opisu: Wydawnictwo Emmanuel, 2009.

źródło okładki: www.emmanuel.pl

heavoice | 2014-08-03
Przeczytana: 02 sierpnia 2014

Mi osobiście książka podobała się bardzo, bardzo, bardzo i otworzyła nowe spojrzenie na sakrament pokuty i pojednania. Czyta się bardzo łatwo i szybko. W dodatku jest pisana naprawdę prostym językiem.
Polecam serdecznie! :)

| 2012-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2012

Dostałam w prezencie. Przeczytałam z wielkim oporem. Pomimo dość lekkiego języka, czyta się ciężko. Nie jest to książka dla osób, u których religia stoi pod znakiem zapytania. Zamiast zachęcić jeszcze bardziej odstrasza. Przynajmniej ja takie odczucie miałam i mam nadal. Niestety raczej nie powrócę do tej lektury.

Anna | 2016-11-18
SocialPolicy | 2016-06-21