O obrotach (z płytą CD)

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
muzyka, piosenka polska
muzyka
Pistacia

Pamiętamy ją z Koncertu Piosenki Naszej (Fama '95) czy Krainy Łagodności (Opole '95 i '96). Otrzymała również I nagrodę w Turnieju Śpiewających Poezję ŁA¬NIA w Radomiu w 1995 roku, Grand Prix warszawskiego TARTAKU '95, nagrodę im. Wojtka Bellona i I nagrodę na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie w 1995 roku, oraz nagrodę im. Jonasza Kofty - Grand Prix Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej w Warszawie w roku 1997.Są to tytko niektóre z jej konkursowych laurów.
BASIA STĘPNIAK-WILK w książko-płycie "0 obrotach" dzieli się z nami swoimi przeżyciami i spostrzeżeniami. Pisze teksty sympatyczne i mądre, ale nie przemądrzałe. Komponuje muzykę niebanalną, lecz nie stara się nią popisywać. Gdy śpiewa, gotowiśmy wierzyć w każde jej słowo! I Basia staje nam się bliska. Bo tak naprawdę w pozornie prywatnym świecie piosenek tej autorki zawsze jest miejsce dla Ciebie, uważny słuchaczu.

Utwory zamieszczone na płycie
•Pracownia (3'33)
•Psisko (5'03)
•Anemia (2'27)
•Poszli (4'58)
•Pieśń o arce (3'21)
•Liście, listy (2'59)
•Dyrygentka (2'30)
•O obrotach sfer niebieskich (4'41)
•Odjazdy (2'09)
•Zostaw jej noc (4'13)
•Magnolie (3'18)
•Po schodach (3'24)
•Od siebie do siebie (3'48)

Autorką wszystkich tekstów jest Basia Stępniak-Wilk. Dwie kompozycje - "Poszli" i "Od siebie do siebie" (oraz fugato w Anemii) - to dzieła Marka Bazeli. Pozostałe utwory skomponowała Basia.

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 1998

źródło okładki: http://www.basiastepniakwilk.pl/