Podwójne spojrzenie

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
83-7180-310-9
Andrzej Wajda
Pistacia

Andrzej Wajda to najbardziej znany polski reżyser, człowiek o międzynarodowej sławie, którego filmy zdobyły wiele ważnych nagród. Wajda przedstawia nam swą własną historię rozpoczynającą się w czasach jego młodości, kiedy to w 1949 roku porzuca studia w Akademii Sztuk Pięknych, by spróbować swych sił w świecie kina, i kontynuuje tę drogę przez 40 lat, pracując jako reżyser filmowy i teatralny. Szczerze i z humorem opowiada o tym, czego się nauczył przez te wszystkie lata, kiedy to z "naiwnego, młodego chłopca" zmieniał się w profesjonalnego filmowca. Książka ta to niezwykła "kuchnia filmowa", w której krok po kroku poznajemy wszystkie etapy powstawania filmu, począwszy od pomysłu, poprzez pisanie scenariusza, dobór aktorów i całej ekipy, a skończywszy na premierze. Ten mistrzowski wykład z teorii i praktyki kina, pełen jest odniesień do konkretnych zdarzeń, na planach wielu polskich filmów, a także anegdot o słynnych aktorach.

[opis wydawcy]

ronnie | 2012-10-05