Smok, earl i troll

Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Wydawnictwo: Rebis
The Dragon, the Earl, and the Troll
8371204957
cykl smok i jerzy, fantasy
Dzieckokwiatu

Kolejny tom pełnego humoru cyklu opowiadającego o przygodach Jamesa Eckerta, amerykańskiego naukowca przeniesionego do świata, którym rządzą średniowieczne zasady i w którym na życzenie można się przemieniać w smoka. Zamek earla Somerset, gdzie odbywa się uczta z okazji Gwiazdki, zostaje oblężony przez armię trolli. Co gorsza, w warowni czeka grupa zdrajców, gotowych uderzyć przy pierwszej...

Zamek earla Somerset, gdzie odbywa się uczta z okazji Gwiazdki, zostaje oblężony przez armię trolli. Co gorsza, w warowni czeka grupa zdrajców, gotowych uderzyć przy pierwszej okazji. Sir James musi stanąć do walki, jakiej dotąd nie miał okazji stoczyć żaden rycerz, czy to smok, czy człowiek. Ani nawet ktoś, kto jest wszystkimi naraz...

electric_cat | 2013-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2013

Cieszę się, że nie oceniłam tej książki po okładce, która - prawdę mówiąc - po przemianie Amberu w Rebis i utracie dotychczasowej szaty graficznej, wydaje mi się po prostu szkaradna. Cały efekt psuje postać smoka kolorowego jak kogucik na targu. Gdzie tu aspekt praktyczny taki jak możliwości maskowania się w terenie?
Również ten tom jako pierwszy z serii został wydrukowany na białym papierze. Osobiście preferuję ten szary, bądź żółtawy, ale obcowanie z tekstem na białej kartce dobitnie mi nie wadzi.
Ponurzałam na wydanie, to teraz - tak dla kontrastu - pochwalę. Naprawdę niewiele tu literówek, które wkradają się w zastępy tekstów wydawanych współcześnie. Czy to zasługa korekty, która w latach 90tych rzeczywiście przykładała się do swojej pracy [nie wykluczam, że babole literówkowe trafiały się i 2 dziesięciolecia temu, jednak wydaje mi się to rzadsze i mniej rażące]? Takie wysnuwam hipotezy.
Jednak wiadomo - to nie okładka, czy papier się liczy, lecz sama treść książki, która...

Firstlight OftheDay | 2015-10-06

Przednia zabawa, zabawne i błyskotliwe dialogi, smok, fantasy - coś, co uwielbiam!:-)

Moridin | 2014-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2014