Zdrada Lewintera

Wydawnictwo: Temark
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The defection of A.J.Lewinter
dona

Lewinter, tajemniczy osobnik, oferuje wywiadowi rosyjskiemu techniczne tajemnice amerykańskich rakiet strategicznych. Czy jest to prowokacja, która ma wprowadzić Rosjan w błąd, czy też niezwykle groźna dla USA zdrada tajemnicy wojskowej? Obie strony usiłują rozwikłać tę zagmatwaną sprawę.

Przeczytana: 05 lipca 2014

Historia człowieka, który postanawia uciec z Ameryki do Rosji. jest to człowiek w przeszłości wybitnie uzdolniony - posiadał fotograficzną pamięć. Książka w znacznej mierze poświęcona jest rozważaniom dwóch gigantów - Ameryki i Rosji, na temat szkodliwości czy też użyteczności uciekiniera. Na ile posiadana wiedza może być szkodliwa dla Ameryki, a na ile pożyteczna dla Rosji. Ile warta jest wiedza uciekiniera? Autor nakreśla też relacje i sposób rozwiązywania problemów politycznych w obydwu państwach. Czy to prawda czy fikcja?

Arkadiusz Kleszcz | 2016-02-15
Adam | 2013-03-03