Raport Rzepeckiego

83-7469-027-5
Jan Rzepecki, podziemie
historia
Pistacia

Pułkownik Jan Rzepecki - kim był twórca polskiego powojennego podziemia: bohaterem czy zdrajcą? Ujawnił swoich żołnierzy, czy ich wsypał? II wojna światowa tylko dla niektórych skończyła się w maju 1945 r. W Polsce część społeczeństwa pozostała w podziemiu. W miejsce hitlerowskich Niemiec pojawił się nowy wróg: stalinowski Związek Radziecki. Piotr Lipiński, reporter „Gazety Wyborczej”. Autor...

Piotr Lipiński, reporter „Gazety Wyborczej”. Autor książek historycznych „Humer i inni” oraz tryptyku stalinowskiego, opowiadającego o Bolesławie Bierucie („Bolesław Niejasny”), polskich komunistach („Towarzysze Niejasnego”) i tych, którzy po wojnie pozostawali w konspiracji („Ofiary Niejasnego”).

[opis wydawcy]

Bogusław | 2016-01-27