Sołżenicyn. Dusza na wygnaniu

Solzhenitsyn: a Soul in Exile
83-7337-140-0
Sołżenicyn
Pistacia

Napisana w 1999 roku książka trzyma czytelnika w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Pearce jest jedynym biografistą, z którym „samotnik z Vermont” zgodził się rozmawiać o swoim życiu. W rezultacie powstała książka o niepowtarzalnym, ciepłym, prawdziwie rosyjskim klimacie, przedstawiająca życie wrażliwego człowieka w reżimie totalitarnym, jego walkę i ostateczne zwycięstwo. Zakończenie biografii powstało w Rosji, gdzie po powrocie do ojczyzny Sołżenicyn udzielił Pearce'owi ostatniego wywiadu.

[opis wydawcy]

Joe | 2016-04-29