Najlepszy w klasie. Biografia Billa Clintona

First in His Class
83-7255-488-9
Bill Clinton, Biały Dom
Pistacia

Kim jest Bill Clinton i dlaczego właśnie jemu jako pierwszemu spośród najzdolniejszych reprezentantów pokolenia udało się dotrzeć do Białego Domu? Na podstawie setek listów, dokumentów i wywiadów David Maraniss śledzi ewolucję osobowości czterdziestego drugiego prezydenta Ameryki - od młodości w Arkansas aż po rok 1991, kiedy Clinton ogłosił zamiar ubiegania się o najwyższy urząd w państwie. W tej obszernej i wyważonej biografii Maraniss ukazuje skomplikowaną naturę człowieka, jego ułomności i niezwykłe uzdolnienia. Najlepszy w klasie to znakomita książka o Billu Clintonie.

[opis wydawcy]

alanina | 2013-01-08