Petersburski romans

Seria: Romans Historyczny
Wydawnictwo: Świat Książki
RUSLAN
Irena

Hrabianka Aleksandra, 23-letnia piękna i inteligentna dziewczyna, po śmierci ojca zostaje bez środków do życia. Sprzedaje więc wszystko, co ma jakąkolwiek wartość, i z zachowaniem pozorów zamożności wkracza na petersburskie salony, by tam znaleźć bogatego męża. Na balu w Pałacu Zimowym zakochuje się w przystojnym i eleganckim radcy stanu, Grigoriju Rybinskim, który jest już zaręczony z jej...

Na balu w Pałacu Zimowym zakochuje się w przystojnym i eleganckim radcy stanu, Grigoriju Rybinskim, który jest już zaręczony z jej przyjaciółką. Na tym samym balu poznaje również młodego kapitana huzarów, Andrieja Ulianowa, cieszącego się sławą hulaki i kobieciarza.
Kiedy wszystkie próby podbicia serca Rybinskiego nie odnoszą skutku, a skromne oszczędności topnieją, Aleksandra obcina włosy i w męskim przebraniu wstępuje do wojska. Tam znowu na jej drodze staje Ulianow.

zabielka | 2014-06-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 24 czerwca 2014

Pomysł świetny, Ciągle się coś dzieje, postacie ciekawe, podczas czytania jeną osobę potrafiłam polubić, po to tylko by za chwilę poczuć do niej niechęć,,,, Książkę polecam z jednym tylko ale, nie do końca przypadł mi do gustu styl pisarski, są momenty które powinny być skrócone i to porządnie,,,, ale to tylko mały problemik, :)

allison | 2012-06-19
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 18 czerwca 2012

Rozczarowała mnie ta powieść, oj, rozczarowała...

Początek jest udany, ale im dalej, tym bardziej banalnie i mniej prawdopodobnie, bardziej kiczowato i mniej ciekawie - jakby autorce skończyły się pomysły.
Jest tu kilka zaskakujących zwrotów akcji, lecz nie ratują one w moich oczach książki na tyle, bym mogła dać jej wysoką ocenę.

Za zupełnie nieuprawnione uważam porównania na okładce powieści do takich dzieł jak "Doktor Żywago" i "Przeminęło z wiatrem".
"Petersburskiemu romansowi" dalej do tych książek niż stąd do księżyca...

Pani Scrupski stworzyła opowieść przewidywalną, momentami nielogiczną i - mimo inspiracji losami autentycznej arystokratki - nieprzekonującą.
Wśród plusów można wskazać jednorodny styl. Ale to niewiele...

ewa | 2015-11-18
Na półkach: Ebook, Przeczytane
Przeczytana: 17 listopada 2015

Sięgając po tę książkę spodziewałam się wielkich uniesień, pięknej miłości i miliona wzruszeń. I bardzo się zawiodłam, bo znalazłam tylko dobrą komedię, rozkapryszoną zubożałą pannę i zakochanego w niej oficera bawidamka.
Po prostu nie odcisnęła żadnego piętna na moim czytelniczym sumieniu.

To jest pierwszy romans z którym się spotkałam i zaczęłam przygodę z takimi książkami. Bohaterowie, fabuła sprawiły, że nie sposób było się od niej oderwać. Cały czas wracam do tej książki. Ta książka jest dobra na początek przygody z romansem historycznym :)

Klaudia95 | 2015-04-07
Na półkach: Ksiazki, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 03 kwietnia 2015

To było moje pierwsze spotkanie z tą autorką i jej twórczością.
W książce jest ukazana historia młodej hrabianki Aleksandry, która po śmierci ojca zostaje bez grosza. Stara się żyć oszczędnie i w spokoju - ale to nie jest jej dane, gdyż wierzyciele ojca, cały czas ją nachodzą.
Aleksandra zwraca się o pomoc do kochanki ojca, która daje jej brylanty.Bohaterka wkracza na salony petersburskie stwarzając pozory zamożności.
Na balu w Pałacu Zimowym poznaje dwóch mężczyzn: Grigorija Rybinskiego, który jest radcą stanu oraz Uljanowa, który cieszy się sławą hulaki i jest kapitanem.
Aleksandra zakochuje się w Rybinskim, który łamie jej serce zaręczając się z jej przyjaciółką Olgą.
Kapitan stara się przyciągnąć uwagę pięknej hrabianki. Jednak nie udaje mu się to.
Kiedy Aleksandrze brakuje pieniędzy wstępuje do wojska. Tam poznaje prawdę o Rybinskim i o Uljanowie.
Dla mnie wielkim zaskoczeniem był pomysł wstąpienia do wojska. Przeczytałam już wiele romansów, ale takiego pomysłu jeszcze...

grażyna | 2013-01-11
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 2013 rok

Hrabianka Aleksandra Korwina zostaje po śmierci ojca bez środków do życia więc musi poszukać wśród petersburskiej socjety bogatego męża. Wspomożona przez pewną starą hrabinę woreczkiem diamentów szyje wspaniałe kreacje i uczetniczy w balu, na którym poznaje dwóch mężczyzn - Rybińskiego i Ulianowa. Zauroczona tym pierwszym nie dostrzega, że Ulianow zabiega o jej względy. Zostaje głęboko zraniona tym, że Rybiński zaręcza się z jej przyjaciółką Olgą. Okradziona przez własna służącą zostaje bez kopiejki przy duszy. Postanawia w męskim przebraniu dostać sie do wojska. Przez przypadek trafia do oddziału Ulianowa...
Ciekawa lekka książka i ciekawe przygody.

Robert Pisula | 2016-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2016

Ta lektura nie jeden raz wywołał uśmiech na mojej twarzy, bardzo się ciesze ze ja odkryłem i mogłem poznać opisany w niej świat, po każdym treningu czy przed snem chciałem wrócić do losów Hrabianki :)

Drakulya | 2010-11-11
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Jedna z moich ulubionych książek!
Tytuł książki wskazuje na jakieś typowe romansidło, ale nic bardziej mylnego! Romans, owszem, ale ha, jaki!
Historia niebanalna, opowiadająca o młodej kobiecie, która wie czego chce, a w obliczu biedy potrzebuje bogatego kandydata na męża i zrobi niemal wszystko aby dopiąć swego celu. Kandydat owszem jest, ale okazuje się gejem. No cóż, bywa i tak. Młoda dama poirytowana mężczyznami postanawia wstąpić do... wojska. Tam ma zamiar się ustawić finansowo.
Wiele zabawnych sytuacji, przewrotna akcja, konkretność.
Myślę, że "Romans Petersburski" można polecić fanom "Przeminęło z wiatrem". W obu książkach główna bohaterka to tzw 'baba z jajami' :)

Iwona | 2014-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2014

Fajna książka, dla wielbicielki romansów osadzonych w dziewiętnastowiecznej Anglii (a za takową się uważam;) ) zmiana miejsca akcji była bardzo atrakcyjna, sama historia też niczego sobie, przyjemnie się ją czytało chociaż liczyłam na trochę inne zakończenie.
Do klasyki romansu bym jej nie zaliczyła, do typowych romansideł też nie (chociażby ze względu na brak namiętnych scen i pustych dialogów),
ale wszystkim romansoholiczkom polecam:).

Kiti | 2013-01-12

Ta pozycja to debiut pisarki, który wydała w 2003 roku. Powieść cieszyła się dużym powodzeniem, doczekała się kilku wznowień.
Aleksandra przed śmiercią ojca żyła na wysokim poziomie. Gdy mężczyzna zmarł jej status społeczny gwałtownie się pogorszył, po zmarłym zostały tylko długi. Była zmuszona wszystko sprzedać, aby pozyskać niezbędne fundusze na przeżycie. Doszło nawet do tego, że zaczęła nożem zrywać złoto ze ścian. Miała na utrzymaniu jeszcze dwie niewolnice – Matrioszę i Praskowię. Nigdy nie została wprowadzona do towarzystwa, gdyż ojciec sobie tego nie życzył. Dopiero po jego śmierci dzięki pomocy pewnej damy udało jej się to osiągnąć. Spodobało jej się kilku mężczyzn, jednak przez jej opieszałość znaleźli sobie inne wybranki. Aleksandra mimo biedy nie chciała sprzedać pałacu, był dla niej zbyt cenny. Stanowił wszystko, co zostało jej po rodzicach. Mówiono jej, że matka zmarła przy porodzie. Starała się ratować swoją nędzną sytuację i w tym celu wstąpiła do wojska, podając...