Pani mecenas ucieka

Undomestic Goddess
9788324702008
komedia omyłek
Irena

Opowieść o dziewczynie, która musi zwolnić tempo, odnaleźć siebie, zakochać się, a przy okazji odkryć, do czego służy żelazko...

"Mam na imię Samantha. Mam dwadzieścia dziewięć lat i nigdy jeszcze nie ugotowałam sama obiadu. Nie potrafię też przyszyć guzika ani prasować, za to wiem, jak opracować kontrakt finansowy przedsiębiorstwa czy zaoszczędzić klientowi trzydzieści milionów.

Koszula | 2019-04-01
Przeczytana: 27 marca 2019

Lekka z poczuciem humoru 😉

O wow, ta książka była naprawdę zabawna, a momentami wręcz... gorąca ;) Główna bohaterka co i rusz wpada w tarapaty, lecz jakoś zawsze wychodzi z nich obronną ręką. Fabuła wciąga niemal od początku i jest niezwykle ciekawa, tak samo jak niebanalni bohaterowie, nawet ci drugoplanowi.

Wrzuciłam tą książkę na półkę "najlepsze erotyki", bo ma kilka naprawdę gorących momentów - bardzo dobrych, subtelnych, prawdziwych, które rozpalają wyobraźnię, a przy tym świetnie wtapiają się w akcję i są jej naturalnym uzupełnieniem ;)

Gorąco polecam!

curra | 2019-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2019

Zacznijmy od tego, że nie lubię historii, w których ktoś podaje się za kogoś innego. Od razu wiadomo, że prawda wyjdzie na jaw. Trzeba będzie przepraszać, wyjaśniać, tłumaczyć... brr... Nudne to jest i oczywiste. Zatem gdy czytałam jak Samantha coraz bardziej wplątuje się w udawanie gosposi, to na serio zastanawiałam się po co właściwie ja to czytam. Nadal nie wiem.
Niewątpliwie jest to lekka książka, na leniwe, słoneczne popołudnie, przewidywalna aż do bólu i zdecydowanie nie dla mnie.

To szósta książka tej autorki, jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce oraz to, że lubię twórczość tej pisarki.
„Pani mecenas ucieka” czyta się bardzo dobrze i szybko. Główną bohaterką jest renomowana prawniczka Samantha Sweeting. Popełnia ona błąd, a przynajmniej wszystko na to wskazuje. Ucieka z firmy i zostaje gospodynią domową u przypadkowo poznanych ludzi. Co z tego wszystkiego wyniknie? Treść jest zabawna, poprawia humor. Polecam.

Stokrotka238 | 2018-08-30
Przeczytana: listopad 2011

Uwielbiam tę książkę.Czytałam ją parę razy i zawsze uśmiałam się przy niej jak norka! :) Polecam na poprawę humoru!

katala | 2018-08-22
Przeczytana: 08 marca 2015

Miałam tylko raz do czynienia z Kinsellą i raczej nie planowałam pogłębiania tej znajomości. Nastawiłam się na kolejną listę markowych torebek, butów, ciuchów, że jedne lepsze od drugich, bardziej prestiżowe, bardziej na topie. Że przy jednych oczy z zachwytu są większe niż przy innych. Jednym słowem, zupełnie obcy mi świat. A tutaj…
Niespodzianka.
Żadnego przedzierania się przez dziwne nawy, marki, poziomy i inne cudeńka. Zamiast tego maksymalnie zabiegana, zapracowana, zarobiona dziewczyna, która nawet nie ma czasu zauważyć jak bardzo jest zabiegana, zapracowana czy zarobiona. W dzień swoich urodzin w drogiej kawiarni prawników Sto lat śpiewają jej opłaceni kelnerzy. Zamiast matki i brata swego boku ma w rękach dwie komórki, jedną z telefonem od matki drugą od brata. Nie przyjdą, nie mają czasu i w ogóle to wszystkiego najlepszego. Plik dokumentów i konsekwencje niedopełnienia obowiązków sprawiają, że wsiada w pociąg i jedzie w nieznane. Budzi się jako pomoc domowa…
Smaczku...

Pandora | 2018-07-27
Przeczytana: lipiec 2018

Zabawna i relaksująca. Czyta się szybko, postacie bardzo dobrze nakreślone i o indywidualnych charakterach. Fabuła nieco przekombinowana, ale nie razi. Lekka i przyjemna. Polecam.

Jeanette | 2018-07-24

Poprzednie książki tej autorki (np. "Pamiętasz mnie?, "Nie powiesz nikomu?") bardzo mi się podobały, jednak w tym przypadku nie zdołałam dotrwać do końca...

Deppowa | 2018-07-05

"Pani mecenas ucieka" poleciła mi oraz pożyczyła koleżanka z pracy. Jakież było moje zdumienie, gdy na okładce ujrzałam znane mi z "Wyznań zakupoholiczki" nazwisko autorki. Pomyślałam sobie wtedy: "A nuż, książka będzie tak zabawna jak twierdzi moja znajoma?". Okazuje się, że dobrze sobie pomyślałam. I choć pewne punkty tej historii wydają się mocno naciągane, czy wręcz nierealne, to mamy przecież przed sobą całkiem zgrabną mieszkankę złożoną z wątku miłosnego, nieczystych praktyk w pracy czy przezabawnych zdarzeń w domu jakże barwnych milionerów! Główna bohaterka również wzbudziła moją sympatię, choć jej niezdolność do odczytywania ludzkich emocji przy wykonywanym przez nią zawodzie i ogólnej bystrości, wydaje się mocno zaskakujące.

ania | 2018-03-27
Przeczytana: 27 marca 2018

Książka znaleziona na półce w angielskiej bibliotece, dlatego podeszłam do niej sceptycznie, poza tym okładka, tytuł i opis fabuły ostrzegały, że to definitywnie nie jest powieść dla mnie.
W sumie wszystko okazało się takie, jak podejrzewałam, czyli mające być zabawnym, czytadełko dla bab. I tu zaskoczenie - było nawet zabawnie. Ze śmiechu nie umarłam, ani nawet nie pękłam, ale fajnie się to czytało, polubiłam główną bohaterkę i pozostałych nawet też.
Mimo, że łatwo było domyślić się zakończenia, to jednak gryzłam pazury w oczekiwaniu jaki będzie ten happy end ;-)