Jak przeklinać? Poradnik dla dzieci

Wydawnictwo: Znak
czupirek

Michał Rusinek wpadł na pomysł, by zebrać - także za pośrednictwem mediów - przekleństwa wymyślone przez dzieci i na ich kanwie napisać wierszowany poradnik. Bynajmniej nie są to trawestacje "dorosłych" przekleństw, ale świeże, często całkowicie absurdalne, obfitujące w zaskakujące skojarzenia frazy, za pomocą których dzieci wyrażają emocje. Na końcu książeczki zamieszczony został alfabetyczny spis dziecięcych przekleństw.

Oskar | 2012-08-29

Reklama jaką miała ta książka w prasie i telewizji wiele mi obiecała. Spodziewałem się niesamowicie śmiesznej książki, ładnie wydanej, przyjemnej.

Otrzymałem przerost formy (graficznej) nad treścią, średniego poziomu "żarciki" i poczucie, że zabawne jest to wszystko tylko dla zamkniętej i bardzo małej grupy odbiorców, do której z pewnością nie należę.

Przeczytana: 24 listopada 2013

Wow, rewelacja - ja jako rodzic byłam bardziej zachwycona niż córka- choć też jej się podobało i uczyła się na pamięć nowych przekleństw :D

Ach, co za książka! I te fantastyczne ilustracje!

Aż żałuję, że nie zapisywałam przekleństw z dzieciństwa mojego i rodzeństwa! :-)

Michał | 2011-11-24

Moim zdaniem jest to ciekawy pomysł na książkę, ponieważ można w niej wyrazić ciekawe treści. Bardzo chętnie zapoznam się z ta książką.

Key4ever | 2016-02-25
Rydzynianka | 2016-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2016
Abdita | 2016-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2016
agam | 2015-07-20
Życie rodzinne i emocjonalne sprzętów domowych

Michał Rusinek znany był nam wcześniej głównie jako (doskonale się spisujący) sekretarz noblistki Wisławy Szymborskiej, ponadto tłumacz angielskiej dziecięcej poezji (A. A. Milne), prozy (cykl książek o misiu Paddingtonie) oraz noweli graficznej, zwanej komiksem (cykl książek o Fistaszkach).