Matka Teresa

Mother Teresa
83-7180-870-4
Matka Teresa
Pistacia

Matka Teresa z Kalkuty, zmarła w 1997 roku założycielka Zgromadzenia Misjonarek Miłości, w ciągu niemal pięćdziesięciu lat działalności zyskała stopniowo powszechne uznanie i rozgłos, którego nie szukała, wreszcie wdzięczność tysięcy swoich podopiecznych: bezdomnych, upośledzonych, chorych, nie radzących sobie w życiu. Zaczęła w Kalkucie, skąd jej zakon rozprzestrzenił się na cała kulę ziemską. Książka, którą napisał Navin Chawla, hinduski urzędnik państwowy i dziennikarz, jest świadectwem tej misji. Autor oparł biografię na podstawie wieloletniej znajomości z Matką Teresą, rozmów z szerokim kręgiem przyjaciół oraz bezpośrednią obserwacją jej pracy.

[opis wydawcy]

Miśka | 2014-06-13
Przeczytana: 12 czerwca 2014

Książka napisana przez hinduistę, który kilka lat śledził pracę Matki Teresy oraz jej sióstr w kilku miejscach na Ziemi.
Cudowne świadectwo. Miałam ochotę spakować się i pojechać na 3 miesiące do Indii jako wolontariuszka, a że sytuacja rodzinna nie pozwala mi na to, mam zamiar wybrać się do sióstr u siebie na miejscu, bo tak się składa, że mają misję w moim mieście.

wierka | 2012-11-18
Przeczytana: 15 marca 2005

Ciekawa,wciągająca,dobrze ujęta biografia Matki Teresy.

wkwiatki | 2012-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2012

Czyta się fatalnie. Kiepska jest, marniutka.

kaskak2003 | 2016-08-08
Irena | 2015-03-14