Matka Teresa

Mother Teresa
83-7180-870-4
Matka Teresa
Pistacia

Matka Teresa z Kalkuty, zmarła w 1997 roku założycielka Zgromadzenia Misjonarek Miłości, w ciągu niemal pięćdziesięciu lat działalności zyskała stopniowo powszechne uznanie i rozgłos, którego nie szukała, wreszcie wdzięczność tysięcy swoich podopiecznych: bezdomnych, upośledzonych, chorych, nie radzących sobie w życiu. Zaczęła w Kalkucie, skąd jej zakon rozprzestrzenił się na cała kulę ziemską. Książka, którą napisał Navin Chawla, hinduski urzędnik państwowy i dziennikarz, jest świadectwem tej misji. Autor oparł biografię na podstawie wieloletniej znajomości z Matką Teresą, rozmów z szerokim kręgiem przyjaciół oraz bezpośrednią obserwacją jej pracy.

[opis wydawcy]

Tamanna | 2017-01-16
Na półkach: Przeczytane, Indie

Tę książkę pisze ktoś, kto zna Matkę Teresę osobiście. W dodatku Indus. Na 193 stronicach przedstawia on większość z jej 87-leniego życia. Zilustrowanych tu kilkoma czarno-białymi zdjęciami. Matka Teresa zmarła pięć lat po wydaniu tej książki. W 1997 roku. 19 lat później ogłoszono ją świętą.

Czytałam z ciekawością, w niektórych momentach wzruszona.
To nie pierwsza moja książka o Matce Teresie. Niezależnie od uwag krytycznych o niej (zauważyłam, że pod hasłem Matka Teresa wprowadzono ją w polskiej wikipedii bardziej krytycznie niż w rosyjskiej,niemieckiej i angielskiej) poraża mnie jej osoba. I budzi we mnie pragnienie bycia lepszym człowiekiem. Tę książkę czytałam też myśląc o czekającej mnie za miesiąc podróży do Indii, podczas której m.in. mam nadzieję dotrzeć do bliskich jej miejsc - do Kalkuty, Darjeeling i Patny.

Navin Chawla poznał ją w Delhi. Przyjechała prosić o ziemię pod budowę miejsca życia i pracy dla trędowatych. By nie żebrali, ale czuli swoją godność pracując....

Miśka | 2014-06-13
Przeczytana: 12 czerwca 2014

Książka napisana przez hinduistę, który kilka lat śledził pracę Matki Teresy oraz jej sióstr w kilku miejscach na Ziemi.
Cudowne świadectwo. Miałam ochotę spakować się i pojechać na 3 miesiące do Indii jako wolontariuszka, a że sytuacja rodzinna nie pozwala mi na to, mam zamiar wybrać się do sióstr u siebie na miejscu, bo tak się składa, że mają misję w moim mieście.

wierka | 2012-11-18
Przeczytana: 15 marca 2005

Ciekawa,wciągająca,dobrze ujęta biografia Matki Teresy.

wkwiatki | 2012-02-26
Na półkach: 2012, Religijne, Przeczytane
Przeczytana: 26 lutego 2012

Czyta się fatalnie. Kiepska jest, marniutka.

kaskak2003 | 2016-08-08
Irena | 2015-03-14