Tygrys. Opowieść o Jacku Dempseyu

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Jack Dempsey, boks
Pistacia

Urodził się w 1895 roku jako William Harrison, ale świat poznał go i zapamiętał jako Jacka Dempseya. Był jednym z najpopularniejszych, najsławniejszych i najlepszych sportowców przed drugą wojną światową, kiedy to panował na ringach niepodzielnie. Mistrz świata w wadze ciężkiej (1919 - 1926), uczestnik walki stulecia (1921), w której znokautował w czwartej rundzie Georges'a Carpentiera, chlubę boksu francuskiego, mistrza świata w wadze półciężkiej i Europy w czterech kategoriach.
„Tygrys” jest kolejną zbeletryzowaną biografią sławnego boksera pióra Przemysława Słowińskiego. Tak jak „Bestia. Historia Mike'a Tysona” napisana znakomitym, żywym językiem. Jej wartość dodatkowo podnosi świetnie rysowane tło społeczno-obyczajowe, pozwalające niemal poczuć klimat przedwojennej Ameryki.

[opis wydawcy]

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

tomsn | 2015-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2015

Sytuacja ciężka jak w poczekalni u dentysty, zimny jak nóżki w galarecie, prawdopodobieństwo jak wieprzowa kiełbasa w szabat u rabina, etc - piękne soczyste barokowe porównania wyjęte wprost z komentarzy do walk bokserskich. Dla wyjątkowych fanów boksu i Ameryki lat XX-tych

msavi | 2013-12-20

Świetnie napisana opowieść historii legendy boksu.

Mietek Promyk | 2016-11-06
waldek2111 | 2015-11-26