Portrety nie tylko filmowe

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
978-83-7469-792-7
Polska, artyści
Pistacia

Oryginalny zbiór sylwetek wybitnych polskich artystów, widzianych oczami autorki filmów dokumentalnych. Na każdy z barwnych, czasem wzruszających, czasem zabawnych portretów składa się osobisty wstęp Marty Węgiel oraz wypowiedzi i kadry ze zrealizowanego przez nią filmu, uzupełnione o przeprowadzony po latach wywiad z jego bohaterem. Daje to interesującą perspektywę, a mądre i piękne historie filmowe Marty Węgiel zyskują w ten sposób dodatkowy wymiar. Wśród jej rozmówców są między innymi Jan Peszek, Jerzy Trela, Krzysztof Globisz, Jerzy Stuhr, Anna Dymna, Stanisława Celińska, Sławomir Mrożek, którzy opowiadają jej o swoim życiu zawodowym, o dokonaniach, planach, marzeniach, a także o sprawach bardzo prywatnych.

[opis wydawcy]

Cuddless | 2011-03-12
Przeczytana: 12 marca 2011

O ile ciekawe są osoby opisane w książce, o tyle sposób pisania autorki jest ciężki, wręcz nieco patetyczny. Czytając, mam wrażenie, jakby próbowała pokazać kogo to ona nie poznała i z kim to wódki nie piła... Irytujące są też transkrypcje filmów, bo wiadomo, że inaczej mówimy na bieżąco, a inaczej ujęlibyśmy to na piśmie.
Warto jednak sięgnąć przynamniej po niektóre wywiady, jak choćby Trela, Stuhr, Dymna czy Globisz.

książek: 2018
Charlotte_allen | 2012-09-28