Hotel Europa. Rozmowy

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
978-83-7648-270-5
rozmowy, znani, wspomnienia
Pistacia

Intrygujące i szczere rozmowy z wybitnymi indywidualnościami. Sztuka i życie. Miłość i nienawiść. Strach i odwaga. Samotność i potrzeba bliskości. Odrzucenie i samoakceptacja. Obcość i oswojenie. Pasja i potrzeba nieustannego poszukiwania. To wszystko można odnaleźć na kartach „Hotelu Europa”, zbioru 24 szczerych rozmów, jakie przeprowadził Remigiusz Grzela. W pokojach Hotelu Europa...

Intrygujące i szczere rozmowy z wybitnymi indywidualnościami.

W pokojach Hotelu Europa opowiadają:

•Anna Prucnal o Fellinim, który przycinał jej rzęsy na planie „Miasta kobiet”
•Grzegorz Jarzyna o śląskim etosie i warszawskiej pracy pod ziemią, czyli w TR WARSZAWA
•Urszula Dudziak o Jerzym Kosińskim i swojej Ameryce
•Wanda Wiłkomirska o domu, który nosi w sobie, i skrzypcach, które uratowały jej życie
•Norma Bosquet o tajemnicach Marleny Dietrich, z którą pracowała przez 15 lat
•Kinga Baranowska o zdobywaniu ośmiotysięczników i sile, której boją się mężczyźni
•Ingmar Villqist o pisaniu, które jest niebezpieczne i lękach zamkniętych w Ellmit
•Charlotte Gainsbourg o wstydzie i o ucieczce od rodziców, Jane Birkin i Serge’a Gainsbourga
•David Camus o przekleństwie nazwiska i o tym, jak pisaniem walczył z dziadkiem, Albertem
•Irvine Welsh o swojej najsłynniejszej książce „Trainspotting” i autografie od Bonda
•Andrzej Seweryn o Peterze Brooku, o Francji i Polsce
•Vaclav Havel o współpracownikach, Hradzie i swojej sztuce „Odejścia”, uratowanej z kosza na śmieci
•Zdzisław Beksiński o śmierci na obrazach Beksińskiego
•Teresa Żylis-Gara o rodzinnym Landwarowie, wielkiej karierze i wyrzeczeniach
•Charles Dumont, kompozytor piosenki „Non, je ne regrette rien”, o pracy z Edith Piaf
•Gustaw Holoubek o prostocie Wielkiej Improwizacji i swoim życiowym credo
•Cesaria Evora o Wyspach Zielonego Przylądka i tęsknocie za matką, która uratowała ją z depresji

„Hotel Europa” to książka, która dowodzi, że sztuka wywiadu stoi na równi ze sztuką reportażu!

[opis wydawcy]

Anka | 2012-11-10
Na półkach: 2012, Przeczytane
Przeczytana: 10 listopada 2012

Książka o tym, że niezwykli ludzie są zwykli. Tak samo jak inni mają kłopoty, troski i radości. Bardzo mądre i ciepłe rozmowy z przedstawicielami kultury naszych czasów. Każdy wywiad jest jak otwarcie kolejnych drzwi w pokoju hotelowym, za którymi na początku nie wiadomo co nas czeka, a potem okazuje się, że znajdziemy za nimi zwykłego człowieka, który ma proste marzenia, ciche nadzieje i dużo pokory w sobie. Polecam.

ouLIPOgram | 2012-08-04

Ciekawy wgląd w życie ciekawych ludzi. Warto.

AgA | 2016-08-08
Przeczytana: 25 sierpnia 2016