Klątwa Zarsthora

Wydawnictwo: Amber
Zarsthor's Bane
czary, klątwa, świat czarownic
Lisek_1986

Briksja jest osieroconym dzieckiem ukrywającym się przed Alizończykami na Wielkim Pustkowiu. Lord Marbon jest ostatnim z potomków Zarsthora. Los zetknął ich w czasach najazdu, by uwolnić od Przekleństwa starożytną krainę An-Yak, zagubioną pośród Wielkiego Pustkowia.

Mamerkus | 2014-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2014

"Klątwa Zarsthora" to jest zupełnie odrębna od pozostałych opowieść, eksplorująca intensywnie wątek Ziem Spustoszonych. Młoda szlachcianka Briksja z High Hallack, w wyniku zawieruchy wojennej z Alizonem, trafia właśnie na te Ziemie, gdzie musząc przetrwać zmienia się z delikatnej panienki w surwiwalowca pełną gębą. Żyjąca z dnia na dzień osamotniona dziewczyna, której towarzyszy jedynie tajemnicza kotka Uta, przemierza przez trzy lata zdziczałe krainy, sama popadając w zdziczenie, by w końcu napotkać na swej drodze pogrążonego w szaleństwie lorda Marbona i jego giermka, co prowadzi do tego, że zostaje wplątana w historię tytułowej klątwy, przy okazji odkrywając swoje magiczne moce.
Na tle innych opowieści ze Świata czarownic, to "Klątwa Zarsthora" jawi się wtórnie i przeciętnie. To już gdzieś było, w dodatku w nieco lepszej wersji (np. "Rok jednorożca"). Sama historia także nie porywa, ot standardowa historyjka cyklu, nieco bardziej rozbudowane opowiadanie. Do tego czary-mary są...

Bartek Biedrzycki | 2016-01-27

Okładka odstrasza, w środku nieco lepiej, ale nadal przeciętnie. Zapraszam na omówienie: http://www.gniazdoswiatow.net/2015/10/03/quest-12-klatwa-zarsthora/

czarnykwarc | 2016-06-04
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 14 stycznia 2016

Okładka: grafik płakał ze śmiechu, jak projektował.
Content: Fajna opowieść o wędrującej przez magiczny świat dziewczynie, akurat na zimowe wieczory.

ROB | 2017-01-18
Karol Sas | 2017-01-08