Plantation
plantacja, rodzina, tajemnica
Pistacia

W 1855 roku William Oliver Kent podarował plantację Wysokie Sosny swojej córce Elizabeth, gdy wychodziła za mąż za Henry'ego Wrighta Heyworda. Po latach posiadłość przeszła w ręce ich córki, Olivii, a potem majątek przekazywano kolejnym spadkobierczyniom w linii żeńskiej. Ostatnia właścicielka, ekscentryczna Lavinia Ann Boswell, także ma córkę. Ale Caroline mieszka w Nowym Jorku, założyła rodzinę, żyje według własnych zasad i nie zamierza wracać do rodzinnego domu. Już dawno utraciła emocjonalną więź z matką - a może nigdy nie były sobie bliskie... Okazuje się jednak, że despotyczna i niezależna „Miss Lavinia” jest poważnie chora.Przyjazd na ukochaną plantację w sercu Karoliny Południowej, do domu, gdzie rodzinne tajemnice oraz starannie ukrywane prawdy, kłamstwa i zdrady kłębią się jak niespokojne wody rzeki Edisto, staje się dla Caroline okazją do gruntownego przemyślenia i całkowitej zmiany własnego życia.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

torebka | 2013-04-29
Przeczytana: wrzesień 2012

O życiu, o miłości, o relacji między mamą a dziećmi, siostrą a bratem. Daje dużo do myślenia POLECAM

dużo emocji podobała mi się i wrócę kiedyś

Kasia | 2016-09-24
Przeczytana: 07 listopada 2016