Rok jednorożca

Wydawnictwo: Amber
Year Of The Unicorn
czary, świat czarownic
Lisek_1986

Zbliża się rok Jednorożca, umówiona pora zapłaty dla Jeźdźców Zwierzołaków za pomoc w wyparciu najeźdźców z Krainy Dolin. Mieli zabrać swą zapłatę i odejść z High Hallack do rodzinnego Arvonu. Jednak odbierając dwanaście i jedną pannę młodą, otrzymali więcej, niż się spodziewali.

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Mamerkus | 2014-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2014

Do tej pory Norton wątki miłosne (Simon i Jealithe, Kathhea i Hilarion, Tritha i Sokolnik) przeważnie wplatała do fabuł nieudolnie i na siłę, trochę lepiej jej to wyszło z Kemociem i Orsyą, czy ostatnio w "Koronie z jelenich rogów" z Gatheą i Elronem, gdzie fajnie ten wątek został wpleciony w mitologię powieści. Tym razem jednak autorce udało się w końcu stworzyć perfekcyjną historię miłosną w świecie czarownic. Historia Gillan i Herrela to klasyka klasyki pod tym względem. Nie żebym się tym specjalnie jakoś jarał, to nie moja bajka generalnie (stąd też ocena nie więcej niż 6,5/10), ale doceniam fakt, że to naprawdę dobra pozycja romantycznej fantasy. Przeznaczenie ponad rasowymi podziałami, zagrożenie ze strony zazdrosnego i silnego rywala, budzące się w kobiecie nieokiełznane moce czarownicy, do tego fabuła jak z perfekcyjnego fantasy - tajemnicze stwory, piękna mityczna kraina, podróże w zaświaty i "poczekalnie" zaświatów, poszukiwania siebie podkreślone bardzo dosłownym motywem...

Ania | 2014-06-11

Pierwsza z serii przedstawiająca Wereriders i krainę Arvonu (odpowiednik Escore dla Estcarpu); zarówno rasa jak i kraj są jednymi z najukochańszych moich w całej serii. 5 gwiazdek bez gadania. Druga pod względem uwielbiania (Morska Twierdza jest pierwsza:)

Bartek Biedrzycki | 2015-09-06

Standardowe i na poziomie serii.

Po szczegóły zapraszam do podcastu: http://www.gniazdoswiatow.net/2015/10/17/quest-13-rok-jednorozca/

Adam | 2010-09-21
Na półkach: E-booki, Przeczytane
Przeczytana: 2009 rok

Jedna z powieści cyklu "High Hallack" Andre Norton. Pisarka stworzyła dość ciekawą historię rodzącej się miłości głównej bohaterki do przeznaczonego jej Herrela - Zwierzołaka. Historia z pogranicza magii i snów. Łatwo się czyta, choć bez rewelacji :)

obsidian | 2014-01-27

Zdecydowanie najlepsza spośród całej sagi.

sowidyl | 2016-10-24
Suzej | 2016-09-12