Ginące zawody w Polsce

Wydawnictwo: Muza
historyczna

Kolejna książka z serii Ocalić od zapomnienia zapoznaje nas z życiem codziennym wsi, budową domu, funkcjonowaniem gospodarstwa, przygotowaniem pożywienia, odzienia i w końcu pewnym dostatkiem.Aby to życie mogło funkcjonować wykształciło się na wsi określone rzemiosło. Autor, kustosz Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu z ogromnym znawstwem opisuje zapomniane już nieco takie zawody jak: cieśla, dekarz, stolarz, bednarz, kołodziej, garncarz, kowal, rymarz, plecionkarz, sitarz, tkacz oraz krawiec i szewc. Poznajemy podstawowe niegdyś umiejętności jak wyrób naczyń drążonych w drewnie, domowy wypiek chleba, przetwórstwo zboża, czy pszczelarstwo.Książka, jak wszystkie pozostałe publikacje w tej serii jest bardzo bogato ilustrowana. Zawiera 500 barwnych ilustracji oraz rycin i zdjęć archiwalnych z różnych muzeów.

Gabi10134 | 2016-09-22
Przeczytana: 20 maja 2017