Lato w Toskanii

Wydawnictwo: Amber
Summer in Tuscany
978-83-241-3549-3
niebieska

Doktor Gemma jest bez reszty oddana pracy w izbie przyjęć nowojorskiego szpitala, aż pewnego dnia otrzymuje tajemniczy list z Włoch z jeszcze bardziej tajemniczą wiadomością o spadku. Nieoczekiwanie Gemma postanawia rzucić wszystko i wyjechać do Toskanii. Na miejscu czeka ją jednak przykra niespodzianka: jeszcze ktoś rości sobie prawo do jej własności, pięknej starej willi. Ktoś bogaty, wpływowy i niebezpiecznie przystojny...

Doktor Gemma jest bez reszty oddana pracy w szpitalu w Nowym Yorku.
Nieoczekiwanie dostaje wiadomość z Włoch tajemniczy list o spadku.
Gemma postanawia rzucić wszystko i wyjechać do Toskanii a tu czeka ją przykra niespodzianka, ktoś jest w posiadaniu starej Wilii przystojny i bogaty wpływowy mężczyzna.
Piękne klimaty Hiszpańskiej Toskanii, gorące uczucia,,,urzekające widoki i pyszne potrawy.
Fabuła bardzo ciekawa, akcja dynamiczna..trzyma cały czas w napięciu.
Przecudna, urocza książka przyjemnie się czyta tą powieść!!!

Kachusek | 2016-08-06
Przeczytana: 05 sierpnia 2016

Zmęczyłam to przydługie "dzieło", choć nie wiem po co.. Książka o niczym, mimo iż napisana z pięknym włoskim otoczeniem w tle. Banalne dialogi, przewidywalna fabuła i niestety wieje nudą. Polecam - sięgnąć po inną lekturę :)

Lucy | 2010-11-26
Przeczytana: 2009 rok

Romans, smaczne jedzenie i Toskania - czego można więcej chcieć ? :)

allison | 2011-05-16
Przeczytana: 16 maja 2011

Lekkie, sympatyczne i ciepłe czytadło. Lektura przyjemna, chociaż bardzo przewidywalna.

Angela1990 | 2016-03-11
Na półkach: Przeczytane, Romansidła

Jak się okazuje nawet piękne krajobrazy i pyszne jedzenie nie uratuje takiej książki. Nudna, przewidywalna do bólu,a przede wszystkim główni bohaterowie- jak zwykle piękni, bogaci,itp. Ja rozumiem, że niektóre kobiety lubią się oderwać od rzeczywistości i pomarzyć, że to mój los tak nagle się odmienia o 180 stopni. Ale o ile fajniej byłoby przeczytać książkę o miłości dwojga przeciętniaków, powiedzmy: Krysia (kasjerka w Biedronce) i Waldek (mechanik).
Główna bohaterka jest szalenie trudna, nie wie czego chce, a do tego co chwilę się przewraca i robi wokół siebie dużo zamieszania. Według mnie lektura ani lekka, ani przyjemna. Trudno było mi dotrwać do końca.

Amel V | 2014-09-28
Przeczytana: 27 września 2014

Doktor Gemma Jericho jest Amerykanką włoskiego pochodzenia. Mieszka w Nowym Jorku i samotnie wychowuje córkę Livvie. Jest bez reszty oddana pracy na izbie przyjęć. Ciężka praca to jej sposób radzenia sobie z żałobą po zmarłym w wypadku samochodowym kochanku. Jedynym urozmaiceniem w jej życiu są tradycyjne niedzielne obiady u matki.
Pewnego dnia jej matka Nonna otrzymuje z Włoch list z informacją o zagadkowym spadku. Na żądanie matki Gemma bierze urlop i razem z Livvie i Nonną wyjeżdżają do Włoch. Najpierw zwiedzają Florencję. W hotelowej restauracji wpada jej w oko elegancki przystojny mężczyzna, który jadł kolacje w towarzystwie małej córeczki.
Właściwa akcja zaczyna się jednak dopiero, gdy trzy kobiety trafiają do rodzinnej wioski Nonny. Okazuje się, że zostały jedynymi spadkobierczyniami hrabiego, który umarł bezdzietnie i do końca życia pamiętał o dobroci okazanej mu przez Nonnę. Jednak okazuje się, że prawo do posiadłości hrabiego rości sobie również ten przystojny mężczyzna...

Karolina | 2015-04-10
Przeczytana: 09 kwietnia 2015

To już druga książka tej autorki którą wymęczyłam. Jeśli chodzi o włoskie klimaty i romanse ogólnie to jest wiele ciekawszych i zachęcających pozycji. Ta się ciągnie, dłuży niemiłosiernie, opisy są z czapy, niepasujące. Postacie płaski, klimat przeciętny. Jak na ten region, gorących włochów i piękno Toskanii, to książka jest marna. Nie pokazuje tego czegoś, tego życia, tej włoskiej namiętności.
Ja się z panią Adler żegnam.

Dominika | 2016-07-31
Przeczytana: 30 lipca 2016

Nudzą mnie takie gdybające powieści o niczym. Fakt- Elizabeth Adler pisze całkiem fajnie, nawet nutka humoru się gdzieś zapląta, ale w dalszym ciągu główne skrzypce gra romans, taki zwyczajny, bez żadnych och i ach. Zabrakło mi rozwinięcia tego malutkiego wątku intrygi i jakiejś głębszej więzi z bohaterami. Za plus natomiast uważam bardzo barwne opisy Toskanii, Florencji, Rzymu, w ogóle Italii. Polecam Wam tę książkę, tylko wtedy jeśli naprawdę bardzo chcecie ją przeczytać, albo jesteście fankami autorki. W innym przypadku- wybaczcie, ale się zanudzicie.

kasiamaja | 2012-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2012

Tak jak *ambiguity* również nie byłam w stanie dokonczyc tej lektury. Naprawdę jest wiele innej, wartościowej literatury, z którą "Lato w Toskanii" nie ma szans. Nie przeczytałam tej książki do końca. Szkoda mojego czasu.

Ewelina | 2015-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2015

Gemma, samotna matka nastoletniej Livie, córka Nonny pochodzącej z małej mieścinki w Toskanii, jest lekarzem na ostrym dyżurze. Pewnej niedzieli, gdy wraz z córką idą na obiad do Nonny okazuje się, że starsza pani ma dla nich niespodziankę. Nonna podobno odziedziczyła posiadłość w swojej rodzinnej wiosce w Toskanii. Babcia zabiera swoją zapracowaną córkę i buntowniczą wnuczkę i wyrusza na długie wakacje, podczas których wejdzie w posiadanie zapisanego na jej rodzinę spadku. Willa, którą dziedziczy po miejscowym hrabi okazuje się już własnością kogoś innego. Ten ktoś jest nieziemsko przystojny i bardzo zamożny.
Problem, który wynika z braku oryginalnego testamentu hrabi, powoduje, że Nonna nie może przejąć spadku. Ale Gemma nie chce odpuścić i za wszelką cenę chce zdobyć willę dla matki. Tylko czy Ben, niebezpiecznie przystojny Amerykanin tak łatwo się podda i odda posiadłość, którą kupił za grube miliony? Między tą dwójką aż iskrzy i jak to się wszystko skończy, pewnie można się...