Lato w Toskanii

Summer in Tuscany
978-83-241-3549-3
niebieska

Inne wydania

Doktor Gemma jest bez reszty oddana pracy w izbie przyjęć nowojorskiego szpitala, aż pewnego dnia otrzymuje tajemniczy list z Włoch z jeszcze bardziej tajemniczą wiadomością o spadku. Nieoczekiwanie Gemma postanawia rzucić wszystko i wyjechać do Toskanii. Na miejscu czeka ją jednak przykra niespodzianka: jeszcze ktoś rości sobie prawo do jej własności, pięknej starej willi. Ktoś bogaty, wpływowy i niebezpiecznie przystojny...

Doktor Gemma jest bez reszty oddana pracy w szpitalu w Nowym Yorku.
Nieoczekiwanie dostaje wiadomość z Włoch tajemniczy list o spadku.
Gemma postanawia rzucić wszystko i wyjechać do Toskanii a tu czeka ją przykra niespodzianka, ktoś jest w posiadaniu starej Wilii przystojny i bogaty wpływowy mężczyzna.
Piękne klimaty Hiszpańskiej Toskanii, gorące uczucia,,,urzekające widoki i pyszne potrawy.
Fabuła bardzo ciekawa, akcja dynamiczna..trzyma cały czas w napięciu.
Przecudna, urocza książka przyjemnie się czyta tą powieść!!!

Kachusek | 2016-08-06
Przeczytana: 05 sierpnia 2016

Zmęczyłam to przydługie "dzieło", choć nie wiem po co.. Książka o niczym, mimo iż napisana z pięknym włoskim otoczeniem w tle. Banalne dialogi, przewidywalna fabuła i niestety wieje nudą. Polecam - sięgnąć po inną lekturę :)

Lucy | 2010-11-26
Przeczytana: 2009 rok

Romans ,smaczne jedzenie i Toskania - czego można więcej chcieć ? :)

Amel V | 2014-09-28
Przeczytana: 27 września 2014

Doktor Gemma Jericho jest Amerykanką włoskiego pochodzenia. Mieszka w Nowym Jorku i samotnie wychowuje córkę Livvie. Jest bez reszty oddana pracy na izbie przyjęć. Ciężka praca to jej sposób radzenia sobie z żałobą po zmarłym w wypadku samochodowym kochanku. Jedynym urozmaiceniem w jej życiu są tradycyjne niedzielne obiady u matki.
Pewnego dnia jej matka Nonna otrzymuje z Włoch list z informacją o zagadkowym spadku. Na żądanie matki Gemma bierze urlop i razem z Livvie i Nonną wyjeżdżają do Włoch. Najpierw zwiedzają Florencję. W hotelowej restauracji wpada jej w oko elegancki przystojny mężczyzna, który jadł kolacje w towarzystwie małej córeczki.
Właściwa akcja zaczyna się jednak dopiero, gdy trzy kobiety trafiają do rodzinnej wioski Nonny. Okazuje się, że zostały jedynymi spadkobierczyniami hrabiego, który umarł bezdzietnie i do końca życia pamiętał o dobroci okazanej mu przez Nonnę. Jednak okazuje się, że prawo do posiadłości hrabiego rości sobie również ten przystojny mężczyzna...

allison | 2011-05-16
Przeczytana: 16 maja 2011

Lekkie, sympatyczne i ciepłe czytadło. Lektura przyjemna, chociaż bardzo przewidywalna.

Angela1990 | 2016-03-11
Na półkach: Romansidła, Przeczytane

Jak się okazuje nawet piękne krajobrazy i pyszne jedzenie nie uratuje takiej książki. Nudna, przewidywalna do bólu,a przede wszystkim główni bohaterowie- jak zwykle piękni, bogaci,itp. Ja rozumiem, że niektóre kobiety lubią się oderwać od rzeczywistości i pomarzyć, że to mój los tak nagle się odmienia o 180 stopni. Ale o ile fajniej byłoby przeczytać książkę o miłości dwojga przeciętniaków, powiedzmy: Krysia (kasjerka w Biedronce) i Waldek (mechanik).
Główna bohaterka jest szalenie trudna, nie wie czego chce, a do tego co chwilę się przewraca i robi wokół siebie dużo zamieszania. Według mnie lektura ani lekka, ani przyjemna. Trudno było mi dotrwać do końca.

Doomisia | 2016-07-31
Przeczytana: 30 lipca 2016

Nudzą mnie takie gdybające powieści o niczym. Fakt- Elizabeth Adler pisze całkiem fajnie, nawet nutka humoru się gdzieś zapląta, ale w dalszym ciągu główne skrzypce gra romans, taki zwyczajny, bez żadnych och i ach. Zabrakło mi rozwinięcia tego malutkiego wątku intrygi i jakiejś głębszej więzi z bohaterami. Za plus natomiast uważam bardzo barwne opisy Toskanii, Florencji, Rzymu, w ogóle Italii. Polecam Wam tę książkę, tylko wtedy jeśli naprawdę bardzo chcecie ją przeczytać, albo jesteście fankami autorki. W innym przypadku- wybaczcie, ale się zanudzicie.

Karolina | 2015-04-10
Przeczytana: 09 kwietnia 2015

To już druga książka tej autorki którą wymęczyłam. Jeśli chodzi o włoskie klimaty i romanse ogólnie to jest wiele ciekawszych i zachęcających pozycji. Ta się ciągnie, dłuży niemiłosiernie, opisy są z czapy, niepasujące. Postacie płaski, klimat przeciętny. Jak na ten region, gorących włochów i piękno Toskanii, to książka jest marna. Nie pokazuje tego czegoś, tego życia, tej włoskiej namiętności.
Ja się z panią Adler żegnam.

kasiamaja | 2012-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2012

Tak jak *ambiguity* również nie byłam w stanie dokonczyc tej lektury. Naprawdę jest wiele innej, wartościowej literatury, z którą "Lato w Toskanii" nie ma szans. Nie przeczytałam tej książki do końca. Szkoda mojego czasu.

Ewelina | 2015-08-03
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 03 sierpnia 2015

Książka została mi polecona przez bibliotekarkę, bo akurat szukałam czegoś lekkiego na wakacje. Nie wiedziałam czego się spodziewać, więc po powrocie do domu sprawdziłam ocenę tej lektury na lubimyczytać i niestety okazała się ona dla mnie niemiłym zaskoczeniem. Pomyślałam, że mimo to dam jej szansę...

Z jednej strony tytuł ten w pełni zasługuje na ocenę wystawioną przez czytelników portalu, z drugiej zaś jest idealnym wyborem, gdy nie chce nam się intensywnie myśleć. Przewidywalny do bólu, banalny do bólu, sztampowy, płytki, i tak dalej, i tak dalej...

Co mogę powiedzieć miłego o tej lekturze?
W zasadzie niewiele. Może to, że lekko się czyta i wprowadza w wakacyjny nastrój. Rozdział ze staruszkiem i jego kotką ukazujący piękne, czyste spojrzenie na świat i refleksja Gemmy nad swoim dotychczasowym życiem, zdecydowanie na plus. Oprócz tego odnalazłam w sobie kiełkujące uczucie do Toskanii