Sztuka romantyczna. Dzienniki poufne

Tłumaczenie: Andrzej Kijowski
Wydawnictwo: Czytelnik
L'Art romantique. Journaux intimes
Wilczek

Książka ta zawiera wybór artykułów i recenzji pisanych przez Baudelaire'a w latach 1845-1865 (zebranych pośmiertnie w tomie zatytułowanym przez wydawców "Art Romantique") oraz z "Dzienników poufnych": "Race" i "Moje obnażone serce". Autor wyboru i tłumacz, Andrzej Kijowski, w dwóch esejach wyjaśnia, dlaczego połączył "wymuszone recenzje z dziennikami..., kartki najszczersze z najbardziej...

Autor wyboru i tłumacz, Andrzej Kijowski, w dwóch esejach wyjaśnia, dlaczego połączył "wymuszone recenzje z dziennikami..., kartki najszczersze z najbardziej skłamanymi", aby ukazać "grymas Baudelaire'a."

źródło opisu: Wydawnictwo Czytelnik, 1971

Jeanne12 | 2016-03-04