Klechdy polskie

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
miriakaia

Inne wydania

Klechdy polskie to zbiór składający się z 5 baśni. Początkowo miały być one przeznaczone dla najmłodszych czytelników, ich wyjątkowa tematyka, ludowość i nienazywalność wykreowanego w nich świata sprawiły jednak, że są to baśnie nadające się tak dla młodszych, jak i dla starszych odbiorców. Leśmian wykorzystuje motywy ludowe, stosuje niełatwe symbole i przewroty akcji. Całości dopełnia oryginalny język, stylizowany na wiejską gawędę oraz barwne opisy.

Isadora | 2010-10-28

Mijają lata, zmieniają się czytelnicze gusty, a Leśmian się nie starzeje... - wiedzą to wszyscy miłośnicy poezji. Ale cudowny język Leśmiana sprawdza się przecież także w prozie. Jest tu i Jan Tajemnik, szukający skarbów, jest zdradliwa rusałka Majka, nieszczęśliwa Wiedźma i chłop zamieniający się w czarnego kozła, czy wreszcie dziwaczny Podlasiak. Wiele w tych tekstach cudów i dziwów - ale największym cudem jest wyobraźnia poety, kreująca wciąż nowe słowa i nowe światy.

Kolorowa Tajemnica | 2010-07-18

Jedno z moich ulubionych wydań.
Będąc małą dziewczynką, strasznie fascynowały mnie baśnie,legendy,bajki oraz klechdy.
Do dziś uwielbiam przypominać sobie je podczas chłodnych, zimowych wieczorów ze szklanką gorącej herbaty.

Andrzej | 2013-04-12
Przeczytana: 10 kwietnia 2013

Może i czasem jest w tej książce obecny przerost formy nad treścią, ale dobry przerost nie jest zły, a w tym wypadku wydaje mi się, że mamy do czynienia z dobrym. Niepowtarzalny styl Leśmiana, niepowtarzalne historie, niezwykła przygoda z językiem - polecam.

Srebroni | 2010-11-26

Do zaczytania!

Wabi | 2016-08-07
Przeczytana: 06 sierpnia 2016

Wójt zakochuje się za przyczyną wiedźmy w niej samej.

| 2014-05-19

Świetna książka!