Dar mądrości

Tłumaczenie: Anna Reszka
Cykl: Siódmy miecz (tom 2)
Wydawnictwo: Mag
The Coming of Wisdom
Michał

Bogini uratowała Wallie'ego Smitha od pewnej śmierci. Podarowała mu wspaniałe nowe ciało i legendarny szafirowy miecz Chioxina. W zamian poprosiła tylko o jedną przysługę... W ten sposób Wallie został jej orędownikiem, co, niestety, w świetle nadchodzących wydarzeń nie okazało się zbyt szczęśliwym wyborem. Szermierz będzie teraz musiał stawić czoło przerażającym czarnoksiężnikom i ich...

W ten sposób Wallie został jej orędownikiem, co, niestety, w świetle nadchodzących wydarzeń nie okazało się zbyt szczęśliwym wyborem. Szermierz będzie teraz musiał stawić czoło przerażającym czarnoksiężnikom i ich łaknącemu krwi Bogu Ognia. A nie wygląda to na zbyt bezpieczne zadanie. Tym bardziej, że miecze nie są skuteczną bronią przeciwko czarom...

Tom drugi rewelacyjnej trylogii "Siódmy miecz" Dave'a Duncana, zapoczątkowanej powieścią "Niechętny szermierz". Ciąg dalszy niesamowitych przygód szermierza siódmej rangi Wallie'ego Smitha.

źródło opisu: [MAG, 1999]

Michał | 2010-06-11

Rewelacyjny cykl "Siódmy Miecz", o zwykłym człowieku, który przebudza się w ciele szermierza i to nie byle jakiego, bo o najwyższym możliwym stopniu. Wartka fabuła, z ciekawymi zwrotami akcji, dużo walki i trochę filozofowania. Ta lektura wciąga jak sokowirówka.

Bystry | 2013-02-23

Najfajniejsza seria Dave'a Duncana. Polecam.

Nie będę opisywał o czym jest ta książka bo na pewno jest dużo takich recenzji. Mnie jako czytelnika bardziej interesuje parę kwestii takich jak:

Czy książka ma ciekawą fabułę - tutaj 8/10 - Udana kontynuacja fajnej książki.

Czy książka ma ciekawy klimat/budowę świata (czasem klimat książki czyli budowa świata i otoczka z nim związana nie pozwalają mi się oderwać od książki mimo, że książka ma dłużyzny czy nie do końca spójną fabułę) - tutaj 9/10 - Rangi wraz z tatuażami, szkoły różnych profesji itd itp, ciekawa budowa świata.

Czy książkę się dobrze czyta (czy ma dłużyzny przez które trzeba przebrnąć) - tutaj 8/10 - Jest troszkę dłużyzn ale ogólnie czyta się bardzo dobrze.

Ogółem 8/10.

Maciej | 2016-09-28