Wzory kultury

Wydawnictwo: Muza
historyczna

Glówna myśl we Wzorach kultury zawiera sie w cytowanej jako motto indiańskiej przypowieści o glinianym kubku, który każdy lud otrzymał od boga, aby pił z niego własne życie. Jak woda czerpana z jednego zródła przybiera w różnych naczyniach odmienne kształty, tak pojawia sie w doświadczeniu odmiennych ludów róznorodność kultur, stanowiąca świadectwo szerokiej skali możliwości kształtowania form ludzkiego życia.

Kamil Kopacewicz | 2013-08-09

Bardzo dobra książka, będąca bardzo ważną pozycją w antropologii. Wiele zawartych w niej punktów widzenia zostało storpedowanych przez innych badaczy, obraz plemienia Zuni też jest podobno w rzeczywistości zupełnie inny - ale trzon książki - czyli modele zachowań różnych kultur - jest uniwersalny.

A teraz najważniejsze - książka będzie ciekawa dla każdego choć trochę inteligentnego osobnika i każdy coś sobie z niej wyniesie. Dlatego jest tak bardzo warta polecenia.

bies | 2016-10-16
Kamil Siekierzyński | 2016-09-19