Bomba Megabitowa

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
83-08-02956-6
popularnonaukowa
Adam

Wybór felietonów Stanisława Lema drukowanych w polskiej edycji czasopisma "PC Magazine", opublikowany nakładem Wydawnictwa Literackiego w 1999 roku.
Zbiór ten jest bezpośrednią kontynuacją tomu "Tajemnica chińskiego pokoju".

daniel90 | 2013-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2013

Dużo mądrych rzeczy, ciekawe eksperymenty myślowe i ciekawe pytania.
Marudzenie na głupotę ludzką, ale napisane trudnym językiem, nieprzystępnie dla ów głupiego człowieka.
Merytoryka świetna, wartość dydaktyczna licha.

Konrad | 2018-12-16

Rozprawa Lema z własnymi prognozami i postępem informatyzacji głównie. Chylę czoła przed najgłębszym filozofem XX wieku.

Adam | 2010-06-10
Przeczytana: 2004 rok

Zbiór połączonych tematycznie felietonów dotyczących głównie zjawiska Internetu. Ciekawa wizja przyszłości widzianej oczami Lema w latach 90-tych. Polecam.

Cirmus | 2015-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2015

Kontynuacja jak i zakończenie Summy - bardzo ciekawy zbiór felietonów Lema. Polecam.

Karol | 2016-11-19

Ciekawe rzeczy tu Lem pisze, mimo że niekoniecznie zgodne z obecnym stanem rozwoju nauki, ale wiadome, że tłumaczy to kwestia czasu. Kto by wszakże spodziewał się dokładnie takiego toku wydarzeń, jaki przynosi nam wiek XXI?

MykCyk | 2017-07-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

hmmm czyta się 10 razy dłużej niż jakąś książkę fantazy ale dla tych co lubią klimat w którym większości się trzeba domyślać lub chociaż rozumieć będzie ona bardzo dobrym egzemplarzem na półce :D

privilegio | 2015-09-02

postwiking | 2016-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2016

Dobra

Feniks | 2018-09-30

Czy pisarze marzą o sztucznej inteligencji?

Miłośnicy science fiction ciągną do kin na najnowszego „Łowcę androidów”. Ekranizacja „Czy androidy marzą o elektrycznych owcach” Philipa K. Dicka z 1982 roku ma status kultowej, więc porywanie się na sequel przez wielu było uważane za niezbyt rozsądny pomysł. Jednak Denis Villeneuve poradził sobie znakomicie.