Jak najwięcej grobów

Tłumaczenie: Irena Doleżal-Nowicka
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
More work for the undertaker
grób allingham margery
dona

Margery Allingham jest popularną i cenioną autorką powieści kryminalnych. Ich wspólnym bohaterem jest Albert Campion - detektyw amator, człowiek o niepozornej powierzchowności, który jednak, z właściwą sobie bystrością i inteligencją, potrafi rozwikłać najtrudniejsze zagadki. "Jak najwięcej grobów" (1949) - pierwsza z prezentowanych polskiemu czytelnikowi książek tej autorki - to dowcipna,...

"Jak najwięcej grobów" (1949) - pierwsza z prezentowanych polskiemu czytelnikowi książek tej autorki - to dowcipna, świetnie osadzona w realiach i środowisku, tajemnicza historia podejrzanych zgonów przy małej londyńskiej uliczce - Apron Street.
Wszyscy miłośnicy Herkulesa Poirota z pewnością pokochają także Alberta Campiona. Ten niezwykłe inteligentny i błyskotliwy detektyw amator, bohater siedemnastu powieści Margery Allingham, z pomocą służącego, Lugga ? zresztą byłego włamywacza ? rozwiązuje równie skomplikowane zagadki jak te, z którymi przyszło się zmierzyć słynnemu Belgowi...

Myślałam, że nigdy nie skończę tej książki... Nudna (przez co trudno mi się było skupić na czytaniu z pełnym zrozumieniem), chaotyczna i mało emocjonującej akcji. Jedna dodatkowa gwiazdka tylko za klimat książki i jeden (jedyny) ciekawy aspekt dotyczący rozwiązania (choć samo zakończenie bardzo średnie). Może ta książka była hitem w latach 50., ale dla mnie ten kryminał nie jest ponadczasowy. Słownictwo oraz konstrukcja całej fabuły pewnie była kiedyś emocjonująca lub chociażby dobra, ale nie w XXI wieku... Tak więc mi się nie podobała opowieść Margery Allingham.

Abee | 2014-06-01
Przeczytana: 2010 rok

Dość pogmatwane i niezbyt zrozumiałam, o co chodzi bohaterom. Kiepskie zakończenie. Słaba.

Arteneire | 2013-02-08

Książka nie porywa, aczkolwiek jest dość klimatycznie. Autorka miała nawet ciekawy pomysł, lecz potencjał nie został do końca wykorzystany.

Aurora | 2016-09-14
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki