Od i do. Najnowsze dzieje Polski według historii pocztowej - t. 1/2

Wydawnictwo: Rosikon Press
TO and FROM Modern Poland: a journey through postal history
historia

Norman Davies zaskakuje po raz kolejny. W OD i DO wykazał instynkt detektywa historii. Najnowsze dzieje Polski zaklęte są w mikroskopijnych elementach przeżyć narodu. Profesor korzysta z historycznych świadectw ludzkich emocji i doświadczeń zawartych w listach i kartach pocztowych. Norman Davies z pasją wyszukiwał ich od ponad 20 lat na pchlich targach i w antykwariatach na całym świecie aby podzielić się swymi odkryciami i przemyśleniami w swoim najnowszym albumie. Każdy z nas nawet poprzez pisanie i wysyłanie pocztówki ma wkład w opisywanie tego, co za chwilę będzie historią a zobacz co pisali nasi przodkowie w XIX i XX wieku!Ten album chyba potwierdza w dużej mierze mój punkt widzenia na historię Polski w XIX i XX wieku, ale może być niespodzianką dla wielu Polaków. Dla nich istniała jedna wielka Polska, która przeżyła wiele różnych okupacji. Według nich okupacje były, minęły, a wieczna Polska została. Tymczasem nie do końca tak byłoa jak mówi Norman Davies

źródło okładki: http://www.rosikonpress.com/upload/31/00/00/00/54/m/x140_y0/OiD.jpg

AnnaSikorska | 2015-12-01
| 2011-06-13