Harvard Business Review. Doskonalenie strategii

Harvard Business Review on Advances in Strategy
8373619119
Harvard Business
biznes, finanse

Tajniki strategii prowadzących do sukcesu rynkowego Reguły tworzenia strategii Wykorzystanie narzędzi inżynierii finansowej Uwzględnianie potencjału internetu O powodzeniu we współczesnym biznesie decyduje odpowiednia strategia rozwoju i działania firmy. W wielu firmach jednak opracowywanie strategii pomija się lub traktuje jako "zło konieczne" i przygotowuje się ją w postaci kilku...

Tajniki strategii prowadzących do sukcesu rynkowego Reguły tworzenia strategii
Wykorzystanie narzędzi inżynierii finansowej
Uwzględnianie potencjału internetu
O powodzeniu we współczesnym biznesie decyduje odpowiednia strategia rozwoju i działania firmy. W wielu firmach jednak opracowywanie strategii pomija się lub traktuje jako "zło konieczne" i przygotowuje się ją w postaci kilku lakonicznych punktów nie oddających pełnego obrazu sytuacji przedsiębiorstwa i planowanych działań. Tymczasem dobrze zaprojektowana strategia może okazać się początkiem dynamicznego rozwoju firmy, spowodować wzrost zysków i zapewnić lepszą pozycję na rynku. Należy jednak umieć rozpoznać i uwzględniać czynniki mające wpływ na planowaną strategię.
"Harvard Business Review. Doskonalenie strategii" to zbiór ośmiu artykułów poświęconych planowaniu strategicznemu, które ukazały się w Harvard Business Review -- cenionym przez menedżerów, naukowców i przedsiębiorców czasopiśmie, wydawanym przez jeden z najbardziej prestiżowych uniwersytetów na świecie. Czytając tę książkę, dowiesz się, jak internet wpłynął na planowanie strategiczne w wielu przedsiębiorstwach, jak tworzyć strategie, których lektura nie będzie nużąca, i jakimi regułami się kierować w procesie ich przygotowywania. Nauczysz się stosować instrumenty inżynierii finansowej i tak planować działania, że wydajność Twojej firmy wzrośnie.
Tworzenie strategii w formie opowiadania
Przedstawianie strategii w postaci mapy
Strategia jako zbiór reguł
Wsparcie strategii za pomocą inżynierii finansowej
Wdrażanie strategii w przedsiębiorstwie
Zwiększanie skuteczności działań firmy
Książki z serii Harvard Business Review powinny stać się lekturą obowiązkową dla ambitnych pracowników każdej organizacji na świecie.

Autorzy książki występują pod egidą Harvard Business School Press.

nodir | 2016-12-01
Na półkach: Posiadam, Chcę przeczytać