Obietnica Króla-Czarnoksiężnika

Tłumaczenie: Anna Studniarek-Więch
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Najemnicy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: ISA
The Promise of the Witch King
978-83-7418-155-6
Entreri, Jarlaxle, forgotten realms
Łukasz Kuć

"Zostawię ci duszę, ale nie życie. Ciesz się, że odnalazłem w sobie trochę litości." Król-Czarnoksiężnik Licz o niewypowiedzianej mocy, który podobno został zniszczony, a jednak jakimś sposobem nadal włada całą krainą. Paladynka Obrończyni dobra ukrywająca tajemnice równie mroczne, co każdy skrytobójca, nieprawdopodobny sojusznik mrocznego elfa. Entreri i Jarlaxle niedawno pojawili się w...

Król-Czarnoksiężnik

Paladynka

Entreri i Jarlaxle niedawno pojawili się w poszarpanych, bezlitosnych górach Ziem Krwawnika, lecz już wcześniej znajdowali się w trudnych sytuacjach. Pochwyceni między duchem oszalałego z żądzy władzy licza i praworządną furią związanego przysięgą rycerza, nigdy wcześniej nie czuli się bardziej swobodnie.

Cytadela Skrytobójców pragnie ich śmierci.
Nieumarły Król-Czarnoksiężnik pragnie ich dusz.
A paladynka, która przysięgała stać na straży sprawiedliwości, pragnie być ich przyjacielem.
Witajcie na Ziemiach Krwawnika!
Skrytobójca Artemis Entreri i jego towarzysz, drow Jarlaxle, przybyli na nawiedzane przez demony pustkowia mroźnej północy na prośbę swojej smoczej protektorki. Wkrótce odkryli, że znajdują się w samym sercu walki między potężnymi siłami, które pragną ich śmierci... albo czegoś gorszego.
Lecz Entreri i Jarlaxle nie są zwykłymi wędrownymi najemnikami, a starożytne zło kryjące się na dzikich Ziemiach Krwawnika być może w końcu znalazło godnego przeciwnika.

Kornel Tymcio | 2016-07-08

Świetna pozycja na mojej półce.
Więcej nietuzinkowych bohaterów oraz Jarlaxe i Artemis w najlepszym wydaniu.
Nic dodać, nic ująć.
Radzę zagłębić się w lekturę zanim inne świecidełko zwróci Twoją uwagę. A tego nie pożałujesz.

Ariane | 2012-09-11
Przeczytana: 11 września 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kolejna świetna książka z serii o przygodach Jarlaxle'a i Artemis'a Entreri.

Teoretycznie, po przeczytaniu kilku(nastu) poprzednich mogłoby się wydawać, że wiemy co nas czeka, ale niekoniecznie.

Sama historia jest bardzo ciekawa, miałam nieraz problem z oderwaniem się od niej, nie ma w niej niepotrzebnego przeciągania, ani zbyt długiego wstępu - po prostu dynamiczna opowieść, w której trzeba trochę ruszyć głową (jeśli ktoś lubi rozwiązywać zagadki wraz z bohaterami, a nie czekać na odpowiedź na końcu). Kilka razy, przyznam, zostałam miło zaskoczona rozwiązaniami, jakie wymyślił autor i to jeszcze bardziej utwierdziło mnie w przekonaniu, że jest to kolejna świetna książka, którą naprawdę warto przeczytać i polecić.

To, co BARDZO mi się nie podobało i nigdy mi się nie spodoba była ta 'przemiana' Artemisa Entreri, którą wielu tak zachwala.
Entreri był do tej pory typem postaci negatywnej, zimnej, praktycznie obojętnej, kierującej się własnymi zasadami - skrzywdzony przez los,...

noname | 2015-05-01
Przeczytana: 01 maja 2015

Klasyczne fantasy przygodowe, można czytać bez znajomości pierwszego tomu. Silną stroną książki są postacie działające razem, ale mające zupełnie różne charaktery i podejście do życia. Na dodatek maja niejasną przeszłość, nie wiadomo jak się zachowają w zbliżających się sytuacjach. Dzięki temu książka trzyma w napięciu. Salvatore pisze książki lekkie i przyjemne, wątki z reguły są płytkie i powierzchowne. W tym wypadku działa to na korzyść czytania. Autor skacze od postaci do postaci nie tracąc czasu na zbyt długie, niepotrzebne opisy. Główni bohaterowie bardzo mu się udali - krasnolud z morgenszternami, łowca/bohater i ikona krainy, paladynka, krasnolud/kapłan, półorki, zabójca Entreri, wojownik/czarodziej Jarlaxle. Do tego są gargulce, smoki, uzbrojone niziołki, licz, tajemne księgi, zaginione budowle, różnorakie artefakty, czary, magiczne bronie i wiele innych.

Dreddenoth | 2015-05-12
Przeczytana: 07 maja 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Świetne to co wyprawiają drow i skrytobójca zaskoczyło mnie nie raz, ale tutaj pobili mnie. Zostali bohaterami, pokonali jednego licza, skumplowali się ze smokami, a do tego jeszcze zdobyli wladze nad drakoliczem (o dość polsko brzmiącym imieniu urshula). Pomijając fakt ze dziwny artefakt zmienił skrytobójce nie zaczął się uganiać za spódniczkami ale zauważał kobiety i drzemiące w nich piękno ciekawe jak to wszystko potoczy się dalej... świetna alternatywa dla Drizzita Jarlaxle tez pomaga ludziom ale zawsze jest w tym interes coś co na tym zyska, taki powinien być drow

Dariusz | 2012-06-15
Przeczytana: 14 czerwca 2012

Lepsza od ksiąg z serii o Drizztcie Do'Urdenie. Pajace co nie wystawiają oceny niech wystawiają.

Babuk1888 | 2015-12-31

Bardzo fajna książka, aczkolwiek jak dla mnie zbyt heroiczna jak na najemników

Eliwerka | 2016-07-06
Na półkach: Recenzja czeka, Przeczytane
Przeczytana: 24 czerwca 2016

Ruszamy w dalsze przygody drowa i skrytobójcy. Opowieść zaczyna się, gdy dwoje bohaterów mają poważne kłopoty. Znajdując się w dziwnym zamku walczą z siłami, które pierwszy raz ich zaskakują. Akcja trzymająca w napięciu oraz nuta humoru to wszystko znowu możemy znaleźć w książce.

Eliwerka.pl

Szanita | 2011-03-25
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: marzec 2011

Kolejny tom z serii - więc właściwie wiadomo czego się spodziewać :)

Nie fascynują mnie sceny walk,
a w tym akurat tomie naprawdę niewiele się działo pomiędzy ;)
Na szczęście całość zgrabnie doprawiona humorem.

Sympatyczne.

Falka | 2016-11-01
Przeczytana: październik 2016

Wewnętrzne przemyślenia Artemisa Entreri i Jarlaxle ze swoim szelmowskim uśmiechem... Bardzo dobry tom z interesującymi postaciami.

Jelonia Agnieszka | 2011-05-09

Świetnie napisana książka, w której najbardziej podobała mi się przemiana Artemisa dzięki magicznemu fletowi :]