Żyjąca Afryka

Wydawnictwo: Albatros
fotografia, Afryka
historyczna

Ta wspaniała książka jednego z najbardziej błyskotliwych fotografików naszych czasów to reporterski zapis podróży po współczesnej Afryce. Panorama krajobrazów i dzikiej przyrody od pustyni po dżunglę i ludzkiego życia od malutkich plemiennych wiosek po kipiące energią metropolie. 236 przepięknych zdjęć ukazuje zadziwiającą bliskość Steve`a Blooma z tym niezwykłym kontynentem, jego zachwyty nad afrykańską przyrodą w całej jej dzikiej, nieposkromionej różnorodności.

Monika | 2014-01-05
Przeczytana: 02 stycznia 2014

Ta wielka (zarówno rozmiarem, jak i "duchem") książka to zdjęcia z bogatymi opisami + komentarze autora.
Zdecydowanie są to jedne z najpiękniejszych zdjęć afrykańskich, jakie kiedykolwiek widziałam. Oddają piękno Afryki, Afrykańczyków, zwierząt i przyrody. Komentarz autora cudownie dopełnia całości i utwierdza nas w przekonaniu co do jego miłości do czarnego lądu.
Całość jest arcydziełem w swoim gatunku.

Miód | 2015-01-25

Fantastyczne zdjęcia przenoszące do gorącej Afryki. Dzikie zwierzęta i afrykańska kultura. Warto posiadać w swojej kolekcji.

tejeda | 2015-10-19
Przeczytana: 2014 rok