Historia reklamy 1842 - 2006

Tłumaczenie: Wiesław Kroker
Wydawnictwo: Taschen
978-83-89192-64-6

Historia reklamy sięga 1630 roku kiedy to Théophraste Renaudot opublikował pierwsze reklamowe teksty we francuskiej La Gazette de France, lub też 1786 roku, kiedy to William Tayler zaczął oferować usługi dla miejscowych drukarzy i księgarzy. Po raz pierwszy termin agencja reklamowa użyty został w 1842 roku, gdy Volney B. Palmer otworzył przedstawicielstwo w Filadelfii (Pensylwania). Od tego czasu można mówić o początkach kreatywnego przemysłu reklamowego, który z czasem przekształcił wiele komercyjnych projektów w ikony kultury. Podzielona na dekady publikacja przedstawia najsłynniejsze kampanie promocyjne i marki. Odnaleźć tu można zarówno zdjęcie wielbłąda, który pojawił się na paczce papierosów marki Camel, pierwszą reklamę Coca Coli, jak również reklamy, w których zostały użyte dzieła mistrzów takich, jak: Picasso i Magritte. ?Historia reklamy" napisana została przez Stephane Pincas i Marc Loiseau - przez wiele lat współpracujących z Publicis - agencją o światowej renomie.

MagicDragon | 2013-07-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Rok 2013