Wołanie dalekich wzgórz

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Doktor Jan i Karol Gordon". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czytelnik
western, dziki zachód, Indianie
przygodowa
Paweł

Doktor Jan, przyjaciel głównego bohatera, wyrusza wraz z nim do parku Yellowstone. Tam odbywają podróż żaglówką. W międzyczasie odkrywają tajemnicze jezioro , którego brzegi wcale nie są bezludne.

Dortek | 2014-01-25
Na półkach: Przeczytane, Z dzieciństwa
Przeczytana: 01 maja 1984

Wszystkie książki Wiesława Wernica, polskiego Karola Maya są warte polecenia.

Galfryd | 2017-03-13
Przeczytana: 11 marca 2017

18 pozycja westernowego cyklu Wiesława Wernica, niestety, mocno przeciętna. A dziwne, bo potencjał fabularny książka ma, tylko że Autor nic z nim nie zrobił.
Doktor Jak i Karol Gordon tym razem wybierają się żaglówką (!) rzekami Dzikiego Zachodu do nowo utworzonego parku Yellowstone. Po drodze spotykają wędrownego malarza, szukającego inspiracji. Razem ruszają w podróż. Nie zważając na piętrzące się na ich drodze przeszkody, docierają do ukrytego przed światem jeziora, by tam...wpaść w niewolę ostatniego wolnego plemienia Czejenów !
O dziwo, wodzami Indian są dwaj biali traperzy. Ich wstawiennictwo powoduje, że niewola bohaterów nie jest zbyt dotkliwa. W zasadzie mają oni swobodę ruchów, nie mogę tylko odpłynąć - plemię boi się bowiem odkrycia przez białych i nieuchronnego zamknięcia w rezerwacie.
Niechętny rządom białych jest plemienny szaman - Biała Antylopa, który spiskuje w chęci odzyskania władzy.
I właśnie wtedy, kiedy w powieści pojawia się suspens, tajemniczy trup Indianina...

Robert Sikora | 2017-05-04
legionWarsaw | 2017-03-02