Huragan

Adamski i Bieliński
1992-01-01
1992-01-01
huragan bagley desmond

Desmond jest REWELACYJNY. U niego wszystko gra. Nie ma denerwujących nierealnych bohaterów, nie ma naciąganych zdarzeń, nie ma nudnych wyjaśnień technicznych czy politycznych. Wszystko idzie sprytnie i gładko - możesz być nawet laikiem. I chociaż wiesz, że to fikcja, czytasz jakby o prawdziwych wydarzeniach.

1964

To kolejna lektura w stylu „a nie mówiłem”. Kolejna zachęta do namysłu nad tym, dlaczego decydenci, ostrzegani na czas, z sobie tylko znanych powodów bagatelizują „głosy ostrzegające” przed kataklizmem. Czy za bardzo chcą zachować status quo, czy tak jak w tym wypadku bardziej koncentrują się na walce trwającej na małej karaibskiej wyspie? Co/kto zwycięży? Czy żywioł będzie miał wpływ na przebieg tej walki?
Interesujące w tej powieści jest ukazanie nie tylko ogólnych mechanizmów działania ludzi w zwielokrotnionym zagrożeniu zdrowia i życia, ale też sposób, w jaki Autor wykreował poszczególnych bohaterów.

Mała wysepka karaibska , młody meteorolog na zasadzie przeczucia przewiduje , że huragan , który wg wszelkich naukowych obliczeń kieruje się w kierunku Ameryki może uderzyć w wyspę. Wyspą rządzi bezwzględny dyktator , Amerykanie mają małą bazę, a z gór idzie natarcie rebeliantów. Kto uwierzy w nadciagajacy kataklizm ? Czy huragan może być śmiertelna Bronia ? Zostały godziny do uderzenia huraganu , trwa walka z czasem .... Mistrz powieści przygodowej w szczycie formyl

Podobała mi się, ale nie rzuciła na kolana jak robiły inne książki tego autora.

Podobała mi się, ale nie rzuciła na kolana jak robiły inne książki tego autora.

ciekawy opis nadciągającego żywiołu i wojny domowej, warta przeczytania

ciekawy opis nadciągającego żywiołu i wojny domowej, warta przeczytania