Kleopatra

Kleopatra. Königin in drei Kulturen. Eine Biografie
978-83-247-1139-0
historia
piotrex

Trudno się dziwić, że Kleopatra stała się bohaterką dziesiątek filmów. Jej życie to gotowy temat na scenariusz melodramatu, superprodukcji historycznej i filmu politycznego. Autor w prosty i klarowny sposób wyjaśnia sytuację, panującą w ówczesnym Egipcie i starożytnym Rzymie, kreśląc wyrazisty portret najsłynniejszej kobiety tamtego świata. Dlaczego kochanka Juliusza Cezara i Marka Antoniusza...

Autor w prosty i klarowny sposób wyjaśnia sytuację, panującą w ówczesnym Egipcie i starożytnym Rzymie, kreśląc wyrazisty portret najsłynniejszej kobiety tamtego świata. Dlaczego kochanka Juliusza Cezara i Marka Antoniusza stała się wrogiem Oktawiana? Kim była naprawdę: okrutną nierządnicą czy świadomą swej roli, inteligentną i mądrą władczynią? A może wszystkim na raz?

Roshena_De_Vries | 2016-03-24
Przeczytana: 24 marca 2016