Święty w Nowym Jorku

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
The Saint in New York
83-207-0377-8
dona

Książki o przygodach Świętego przetłumaczone zostały na 20 języków[2]. Postać Rogera Moore'a, grającego Świętego w kręconym w Polsce filmie (fikcyjnym) pojawiła się w powieści przygodowej Zbigniewa Nienackiego Pan Samochodzik i złota rękawica. W latach 1930–1960 w Francji wydane zostało kilkadziesiąt tomów przygód "Świętego", napisanych na tamtejszy rynek (nie będących tłumaczeniami)[3]....

Książki o przygodach Świętego przetłumaczone zostały na 20 języków[2].
W latach 1930–1960 w Francji wydane zostało kilkadziesiąt tomów przygód "Świętego", napisanych na tamtejszy rynek (nie będących tłumaczeniami)[3]. Ukazywały się one pod nazwiskiem Charterisa i pod jego kontrolą, równolegle z tłumaczeniami angielskich oryginałów i w tej samej szacie graficznej. Autorką większości tych książek była, o ile wiadomo, Madeleine Michel-Tyl. Niektóre z nich luźno bazowały na amerykańskich komiksach ze "Świętym". Liczba wydanych w ten sposób książek przekroczyła nawet liczbę angielskojęzycznych oryginałów, co jest zjawiskiem unikalnym w historii literatury. Wiele z tych francuskich powieści nie zostało nigdy przetłumaczonych na angielski.

MacG | 2015-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2015

Simon Templar vel Święty przybywa do Nowego Jorku na zaproszenie milionera Valcrossa, który zleca angielskiemu zawadiace zlikwidowanie kolejnych członków szajki porywaczy - bandyci odpowiedzialni są za śmierć jego syna, a amerykański wymiar sprawiedliwości jest bezradny. Dobry kryminał z wartką akcją, ciętymi dialogami, niebezpiecznymi gangsterami, twardymi policjantami, tajemniczą pięknością i Świętym, który rozprawia się z przestępcami z właściwą sobie gracją i poczuciem humoru.

li-on | 2017-04-12
Dariusz_1456 | 2017-04-03