Blomba

Wydawnictwo: Zaszafie
978-83-927422-0-3
Marzi

Blomba to idealna lektura dla wszystkich, którzy chcą poprawić sobie nastrój !
Bohaterką Blomby jest dziewczyna, która "w drodze wyjątku i na wyraźną prośbę ciotki Hanki" zostaje przyjęta do pracy w biurze podróży.

PABLOPAN | 2016-09-02

Jeżeli chodzi o sam styl książki, ocena byłaby niższa. Natomiast jedno jest pewne: dawno nie śmiałem się tak głośno czytając. Tytułowa Blomba jest głupsza niż to przewiduje ustawa, a sytuacje, które stają się jej udziałem przerastają wszystkich świadków wydarzeń :) Zdecydowanie polecam!

Bed | 2014-04-16
Przeczytana: 15 kwietnia 2014

Blomba jest atrakcyjną dziewczyną podobną do Mariolki z pewnego kabaretu. Poza tym pisze dzienniczek tak jak Bridget Jones i jest bardzo kurturalna, bo była w filhalmorni i słyszała jak brzmi opój, ale jej się nie podobało. Generalnie to kobietka, która najpierw mówi a potem myśli a z tym myśleniem to różnie bywa.
Książeczkę czyta się szybko, może i dobrze, że jest krótka, bo gdyby to był gruby tom na pewno by mnie zmęczył a może i przeraził. Nie wiem czy każdemu ten rodzaj humoru odpowiada, ale są zabawne momenty. Polecam tym co lubią ryzyko.:)

Aria | 2011-03-14
Na półkach: Przeczytane, 2011, Moje! :)
Przeczytana: 14 marca 2011

Są takie książki, które już po kilku zdaniach wywołują uśmiech na naszej twarzy. I uśmiech ów trzyma się i nie maleje aż do zdania ostatniego. Taka właśnie jest „Blomba”, książeczka cieniutka, lecz jakże radosna.
Opowiada ona historię Blomby, która dzięki swojej ciotce została zatrudniona w biurze turystycznym. Cały problem polega na tym, że kobieta bierze świat zbyt dosłownie i ma do niego uroczo naiwny stosunek. Czytelnik bawi się świetnie, Blomba nie ogarnia (a może właśnie ona ogarnia, bo szczęśliwi ci, którzy wiedzą jak najmniej), a ludzie wokół niej złoszczą się lub bawią.
Kiedyś dawno, dawno temu, na pierwszym roku studiów, na takim przedmiocie jak językoznawstwo, opowiadano nam o komunikacji. Nadawca koduje komunikat, wysyła go do odbiorcy, a ten ma go rozkodować i odczytać. Na tym polega porozumienie. Blomba każdą informację, którą wysyła jej świat, rozkodowuje po swojemu i ma własny pogląd na wszystkie sprawy. Czyta się o tym z wielgachnym uśmiechem i ma niezła zabawę,...

Marzi | 2010-06-09
Przeczytana: 08 czerwca 2010

Bridget Jones wymięka.

"Blombę" dostałam pewnego wieczoru, podczas którego starałam wbić sobie do głowy, że nie warto przejmować się zazdrosnymi i płytkimi osobami. Mimo wszystko, ucieszona długo wyczekiwaną przesyłką, zasiadłam do czytania. Myśli nerwowo krążyły wokół ludzkiej głupoty, której byłam świadkiem. Ku memu zdziwieniu już po przeczytaniu pierwszych kartek książki na mojej twarzy pojawił się uśmiech. Zapomniałam nawet co było powodem złego nastroju.

Główną bohaterką "Blomby" jest młoda i naiwna dziewczyna. Dzięki wstawiennictwu swej ciotki Hanki podejmuje pracę w biurze podróży. Ciotka jest dla bohaterki autorytetem, jej rad stara się przestrzegać z głębokim zaangażowaniem. Od pierwszych stron tej zabawnej książki dostrzegamy, iż mamy do czynienia z dziewczyną bezgranicznie szczerą, prostolinijną. Blomba nie rozumie, dlaczego ludzie mają do niej pretensje, gdy mówi prawdę. Zmuszona do kłamstwa omija dany temat budując na nim następne wątki rozmowy, po to tylko, by nie skłamać.
Czytając...

basiaczek284 | 2015-10-10